Zdechovský: Česko musí zaujmout jasný postoj k otázce migrace | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Zdechovský: Česko musí zaujmout jasný postoj k otázce migrace


Praha – Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se zúčastnil konference s názvem „Pozice ČR k imigraci do EU ve světle současné azylové krize,“ konané v národním konventu. Lidovecký europoslanec hodnotil uskutečněnou diskusi pozitivně a soudí, že téma by se mělo v Česku konečně otevřít.

„V České republice nikdy neproběhla pořádná diskuse o migraci. Je třeba se přestat tvářit, že to pro nás není problém. Tohle je první důležitý krok," říká Tomáš Zdechovský, přičemž za důležitou považuje při řešení této otázky i spolupráci s církvemi. „Možnosti spolupráce jsou opravdu široké, protože církve mají dlouholetou zkušenost s pomocí při integraci cizinců. Navíc církve nyní obdržely spoustu majetku, který neví, jak využít.“

EU jako celek nutně potřebuje najít shodu
Největší problém však Zdechovský vidí v absenci jasného stanoviska vůči lidem žádajícím o azyl: „EU chce po ČR jasnou pozici, kterou má v oblasti imigrační a azylové politiky. Musí být jasné, jak bude Česko reagovat při přijímání uprchlíků. To by se mělo stát v řádu několika nejbližších měsíců.“
Podle europoslance jde především o to, aby státy EU sjednotily svoji strategii azylové politiky. „Je třeba docílit toho, aby všechny státy EU dodržovaly stanovená pravidla a nechtěly jen stále další peníze. V tom má ČR jasný postoj společně například se Slovenskem nebo Německem kam míří obrovské množství žadatelů o azyl,“ dodává Zdechovský.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 29. 11. 2014 15:59
Kategorie: Zahraniční
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.