Závod na horských kolech z Prahy na Okoř a zpět | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Závod na horských kolech z Prahy na Okoř a zpět


Author Pražská padesátka Devátý závod z cyklu Author maraton tour se koná v sobotu 17. 9. 2011. Pro závodníky na horských kolech je připravena trasa dlouhá 50km a povede po cyklistických stezkách 0077 a 0078 z Dejvic přes Horoměřice, Velké Přílepy, Okoř, Číčovice, Tuchoměřice, Nebušice a Šárku zpět do Prahy. Tradičně se odstartuje v 10 hodin z ulice Bechyňova na Praze 6. Bližší informace najdete na www.mohila.cz.

Nejmasovější cyklistická akce v České republice

Deset závodů Author maraton tour napříč Českou republikou, na kterých si každý může změřit svou sílu a vytrvalost, zavedou všechny účastníky do atraktivních lokalit jednotlivých krajů v průběhu cyklistické sezóny (duben- říjen).

V roce 2010 se závodů účastnilo přibližně 13 000 závodníků. Asi stejný počet tvořil doprovod závodníků a přihlížející fanoušci. Akce tedy přímo oslovují kolem 25 000 sportovně založených osob. Z toho Author Král Šumavy a Nova Author Cup jsou dva nejmasovější cyklozávody v České republice. Je to dáno hlavně tím, že organizátoři akce úzce spolupracují s pořadateli jednotlivých závodů, kteří mají dlouholeté zkušenosti a díky nim, zejména v očích cyklistů i sportovní veřejnosti, získávají závody na atraktivitě a publicitě. První ročník cyklomaratonu, pořádaný v roce 2003, zahrnoval šest závodů. Od roku 2004 byla série rozšířena o dva další závody a nyní se ustálil na desítce.

Organizátoři se také více zaměřují na ochranu životního prostředí, protože část etap vede chráněnými oblastmi. „V rámci všech závodů je umožněno třídění odpadů v prostorách startu i cíle, areály jsou vybaveny barevnými kontejnery, do kterých mohou návštěvníci třídit,“ říká Šárka Nováková, mluvčí neziskové společnosti Eko-kom. Společnost, která je již podruhé partnerem celé tour, se v České republice stará o třídění a využití odpadu.
Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 15. 9. 2011 11:26
Kategorie: Sport
Název zdroje: eko-kom (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.