Zástupci 1st ISO a RPG Real Estate podepsali smlouvu o spolupráci | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Zástupci 1st ISO a RPG Real Estate podepsali smlouvu o spolupráci


Mezinárodní škola s výukou v anglickém jazyce 1st International School of Ostrava se neustále rozvíjí. Aby mohla dále expandovat, potřebuje nové prostory. Proto v těchto dnech podepsali zástupci 1st ISO dohodu o rámcové spolupráci s představiteli realitní skupiny RPG Real Estate.

Jedním z klíčových bodů této dohody je smlouva o pronájmu nových prostor v hlavní budově RPG Real Estate na Gregorově ulici v centru Ostravy. Tyto prostory nabízejí výbornou dostupnost, možnosti pro rozšíření moderních forem výuky, vylepší podmínky pro provoz školy a vytvoří lepší zázemí pro učitele i žáky.

„Jsme velice rádi, že v RPG Real Estate nacházíme partnera, který jasně deklaruje zájem dlouhodobě podporovat vzdělávání i projekt našeho typu školy,“ říká výkonný ředitel 1st ISO Brett Gray.

Generální ředitel RPG Real Estate Tony Aksich vysvětluje zájem o spolupráci takto: „Naše zkušenosti jasně hovoří o tom, že investice vložené právě do kvalitního vzdělání se vždy jednou do regionu vracejí, a proto i naše realitní skupina projekty zaměřené na vzdělání jednoznačně podporuje.“

Konkrétní důvody i harmonogram stěhování školy pak upřesňuje její ředitel Mgr. Jan Petrus:
„Jako 1st International School of Ostrava neustále rosteme. To je také důvod stávajících změn. Ke studiu na prestižních domácích i zahraničních univerzitách dnes připravujeme studenty různých národností. Od nového školního roku jsme jako jediná mimopražská škola v České republice zahájili výuku v rámci dvouletého programu mezinárodní maturity International Baccalaureate Diploma Programme, což významně zvyšuje nároky kladené na průběh výuky i přípravy žáků a lektorů. V první etapě, tedy nejpozději do Vánoc, bude na 90 studentů gymnázia 1st ISO, společně s pedagogy, opouštět nevyhovující 4. patro základní školy na Ostrčilově ulici, aby mohli zahájit výuku v novém prostředí. Druhá etapa stěhování, která se týká 70 žáků našeho nižšího gymnázia, včetně tří tříd zahraničního proudu, tzv. Middle School, proběhne nejpozději v průběhu letních prázdnin 2012.“

Dvě patra (3. a 4. podlaží) budovy na Gregorově ulici, které RPG Real Estate nákladem ve výši několika milionů korun právě rekonstruuje, nabízejí škole plochu téměř trojnásobné rozlohy ve srovnání s dosavadními prostory, které škola užívá. „Pro naše stávající potřeby i s výhledem dalších možností pro rozšíření výuky to považuji za ideální. Obě patra poskytnou dostatečný počet učeben i kabinetů, přibudou laboratoře, knihovna, rozšíří se oddechové zóny a zlepší se i podmínky pro stravování,“ hodnotí budoucí působiště školy Mgr. Jan Petrus.

Mezinárodní škola 1st International School of Ostrava byla založena v roce 2005. Dnes ji tvoří dva vzdělávací proudy – bilingvní gymnázium a zahraniční základní škola. 1st ISO navštěvuje celkem 260 žáků. 1st ISO v letošním roce jako jediná škola na Moravě zahájila výuku v rámci dvouletého programu světově uznávané mezinárodní maturity International Baccalaureate Diploma Programme.
Kontakt:

Jan Petrus
ředitel školy
petrus@is-ostrava.cz
www.is-ostrava.cz
+420 603 579 424
+420 595 136 395


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 30. 9. 2011 13:36
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: 1st International School of Ostrava (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.