Zájem o prožití Vánoc v želivském klášteře stoupá | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Zájem o prožití Vánoc v želivském klášteře stoupá


Želiv – Čtvrtým rokem připravuje želivský klášter pro zájemce možnost strávit Vánoce s premonstráty. Letošní vánoční pobyt začne v předvečer Štědrého dne a skončí na Štěpána (23. - 26. prosince). Premonstráti připravují speciální duchovní i společenský program. Jedná se o unikátní projekt, o který mají zájem lidé z celé České republiky i ze Slovenska.

„Začínáme v předvečer Štědrého dne, kdy se lidé sjedou do kláštera, ubytují se a po večeři je pro ně připravena noční prohlídka kostela a kláštera při svíčkách. Štědrý den je naplněný procházkou, duchovním zamyšlením a samozřejmě štědrovečerní večeří a půlnoční mší svatou,“ popisuje program Vánoc v Želivě František Marek, správce majetku kanonie premonstrátů. Na Boží hod vánoční na Štěpána je připraveno pokračování duchovního programu, jehož součástí je adorace, mše svatá, nešpory a také společenský program – promítání filmu a Živý betlém.
Vánoce v Želivě jsou připravovány pro ty, kteří by je jinak trávili sami a chtějí je prožít ve společenství. Celým pobytem bude provázet premonstrátský novic Metoděj Jan Lajčák, který pochází ze Slovenska a v České republice je od července letošního roku. „Smyslem Vánoc v Želivě je společně oslavit narození Ježíše Krista. Můžeme se podělit o radost z Vánoc a je to dobré i pro nás, kteří máme rodiny daleko. Takto s nimi budeme spojeni duchovně. Nikdo nechce být na této zemi sám a právě o Vánocích je možnost být ve společnosti nejbližších. Když ale tato možnost není, existuje mnoho jiných alternativ, jak a kde Vánoce strávit. Jednu nabízíme právě v Želivě – těšit se nejenom z materiálních darů, ale hlavně si připomenout základní smysl Vánoc – příchod Mesiáše,“ přibližuje bratr Metoděj.
Na Vánoce v Želivě je možné se přihlásit na této adrese: recepce@zeliv.eu.


Vysvětlení:
Nešpory – odpolední nebo podvečerní pobožnost, kterou dodržují řeholníci v klášterech.
Adorace – neboli klanění má v církvi dlouhou tradici. Je to projev úcty ke Kristu, který je přítomný v proměněné hostii.


Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 15. 12. 2011 8:49
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.