Zájem o potraviny přímo z farmy stále roste | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Zájem o potraviny přímo z farmy stále roste


Netín/Hradec Králové/Praha – Přes tři a půl tisíce lidí na Vysočině, ve východních a středních Čechách odebírají potraviny přímo z farmářského dvora. Využívají k tomu pojízdné prodejny, e-shopy a také vlastní návštěvy na farmě, kde si potraviny vyberou a odvezou domů.

„Poptávka po farmářských produktech je v poslední době opravdu velká. Z toho důvodu také rozšiřujeme nabídku. Lidé kupují domácí jogurty, tvaroh, sýry a také klobásy, maso a mléko,“ popisuje farmář z Vysočiny František Němec, který na svém statku zaměstnává dvacet čtyři lidí. Ti se starají o provoz farmy, výrobu potravin a také jejich rozvoz po krajích.
Zemědělci reagují na zájem a poptávku lidí po tradičních produktech a rozšiřují své nabídky. „Naše děti nikdy nejedly kupované pomazánky. Na doporučení lékaře jsme jim začali dělat pomazánky z tvarohu přímo z farmy a díky tomu se nám podařil urovnat stav vápníku v jejich těle,“ říká Helena Manová z Vysočiny.

Na pojízdné prodejny se čekají fronty
Za minulého režimu byly pojízdné prodejny běžnou součástí venkovského života. Jezdily do vesnic, kde nebyly žádný obchod nebo na místa, kde tamní „Jednoty“ neprodávaly maso. V současné době se pojízdné prodejny vracejí, a to nejen do vesnic, ale i do měst. Využívají je právě zemědělci, kteří tímto způsobem rozvážejí své potraviny, vyrobené přímo na farmě. „Máme rozpisy míst, kam pojízdné prodejny pravidelně jezdí. Lidé si na to velmi rychle zvykli. Pro ty starší je to nostalgie, mladí oceňují, že na jednom místě dostanou kvalitní čerstvé domácí potraviny,“ říká farmář Němec z Netína na Vysočině.

Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 2. 2. 2012 8:20
Kategorie: Zemědělství
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.