Zahájení kampaně Týden rané péče | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Zahájení kampaně Týden rané péče


Po celé České republice začíná Týden rané péče Právě začíná Týden rané péče. Kampaň vyhlašuje Společnost pro ranou péči o.s. V letošním ročníku se zapojuje víc než 10 středisek rané péče s garancí kvality Asociace pracovníků v rané péči, akce proběhnou v 14- ti městech po celé České republice. Cílem akce je přiblížit sociální služby rané péče široké veřejnosti a seznámit rodiče dětí s postižením s tím, že terénní sociální služba umožňuje vychovávat dítě se zdravotním postižením doma. Raná péče je terénní služba pro rodiny, které doma vychovávají děti s postižením. Poskytuje rodičům nejen odbornou pomoc, ale také psychickou podporu. Vždyť lásce a péči rodičů se nemůže nic vyrovnat.

Domov je doma

Praha, 21. 11. 2011

Tisková zpráva

Po celé České republice začíná Týden rané péče

Právě začíná Týden rané péče. Kampaň vyhlašuje Společnost pro ranou péči o.s. V letošním ročníku se zapojuje víc než 10 středisek rané péče s garancí kvality Asociace pracovníků v rané péči, akce proběhnou v 14- ti městech po celé České republice.
Cílem akce je přiblížit sociální služby rané péče široké veřejnosti a seznámit rodiče dětí s postižením s tím, že terénní sociální služba umožňuje vychovávat dítě se zdravotním postižením doma. Raná péče je terénní služba pro rodiny, které doma vychovávají děti s postižením. Poskytuje rodičům nejen odbornou pomoc, ale také psychickou podporu. Vždyť lásce a péči rodičů se nemůže nic vyrovnat.


„Každé dítě v ústavu má cítit lidské společenství jako vlastní selhání. Díky, že Společnost pro ranou péči přispívá zásadně k deinstitucionalizaci péče o děti s postižením v ČR,“ dodává Terezie Hradilková z Národního centra transformace sociálních služeb
Do akce se kromě českých Středisek rané péče a diakonií zapojila i organizace Mosaik z rakouského města Graz. Týden rané péče se uskutečňuje pod patronátem mnoha veřejně známých osobností. Mezi novými tvářemi se letos objevil například moderátor Ivo Šmoldas.
„Říká se, kdo rychle dává, dvakrát dává. A jelikož vy s ranou péčí, pomocí a radou přicházíte včas, aby později nebyla nad všemožnými ranami veškerá rada drahá, bylo by věru zpozdilé vás v onom konání zavčasu nepodpořit. Činím tak tedy rád a věřím, že tak rádi učiní i jiní,“ říká Šmoldas.
Týden rané péče probíhá v návaznosti na úspěšné minulé ročníky formou osvětové kampaně, kdy proběhnou akce typu dny otevřených dveří, zážitkové semináře, setkání s odborníky, přednášky pro studenty, kulaté stoly, výstavy fotografií ze života ve střediscích, posezení v kavárně se znakující obsluhou, Kafe jinak, raná péče on the road. Široká veřejnost tak získá ucelený přehled o efektivní a profesionální činnosti společnosti.


A jaké organizace se letos kampaně účastní:
Společnost pro ranou péči, Slezská diakonie středisko poradna rané péče Dorea -Brno, Slezská diakonie středisko poradna rané péče Salome - Bohumín, Slezská diakonie poradna rané péče MATANA – Krnov, Středisko rané péče EDUCO Zlín o.s., Středisko rané péče Sluníčko Hradec Králové, Diakonie ČCE – Středisko Světlo ve Vrchlabí pracoviště rané péče, Středisko rané péče v Pardubicích, Středisko rané péče Tamtam Olomouc, Středisko rané péče Tamtam Praha, Diecézní charita Brno – Oblastní charita Třebíč - Středisko rané péče Třebíč, Mosaik Graz.

Konkrétní akce, příběhy rodičů a mnoho dalších informací najdete na: www.tydenranepece.cz

pro další informace kontaktujte:
Lenka Klopcová, Metodické centrum Společnost pro ranou péči, Klimentská 2, Praha 1
mail: centrum@ranapece.cz
tel.: 777 235 630 nebo 224 82 68 58
Kontakt:

Lenka Klopcová
vedoucí kanceláře
centrum@ranapece.cz
www.ranapece.cz
224826858


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 22. 11. 2011 11:15
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Společnost pro ranou péči (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Společnost pro ranou péči je nezisková organizace poskytující službu raná péče.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.