Zahájení a realizace projektu: Z úřadu práce za volant | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Zahájení a realizace projektu: Z úřadu práce za volant


Romské sdružení občanského porozumění zahájilo projekt podpořený z Evropského sociálního fondu v ČR – Operačního programu lidské zdroje a zaměstnanost, pod názvem Z úřadu práce za volant. Dvouletý projekt nabízí nezaměstnaným Romům ze Středočeského kraje příležitost získat potřebnou kvalifikaci pro práci řidiče z povolání.

Hlavním smyslem projektu je přispět ke snížení nezaměstnanosti obyvatel sociálně vyloučených romských lokalit. Byl proto vytvořen program, který jim umožní začlenit se lépe na trh práce. Cílem programu je umožnit dvaceti uživatelům získat profesní doklad, tj. řidičské oprávnění pro skupinu C a CE a rovněž i profesní průkaz způsobilosti řidiče.

Výdaje spojené se získáním ŘP a profesního průkazu budou zcela hrazeny z projektu. Ten počítá celkem se šedesáti uživateli, kdy čtyřiceti z nich bude poskytnuta sociální služba se zaměřením na odstranění problémů, které jim brání začlenit se na trh práce. Do projektu se mohou hlásit nezaměstnaní Romové evidovaní na úřadech práce ve Středočeském kraji, kteří dovršili 21 let a vlastní již ŘP skupiny B.

Samotné realizaci projektu předcházelo zmapování situace na trhu práce, kdy byla zjištěna velká poptávka právě po řidičích z povolání. V rámci výběrového řízení byla již vybrána také autoškola, která zajístí vzdělávání budoucích řidičů v Nymburce a to od 1. července.

Kontakt:

Romské sdružení občanského porozumění

Hana Kožuriková, předsedkyně sdružení

J. Gagarina 1979

288 02 Nymburk

email: rsop.nymburk@seznam.cz

mobil: 606 191 667Kontakt:

Hana Kožuriková
vedoucí RSOP
rsop.nymburk@seznam.cz
606 191 667


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 18. 4. 2011 12:29
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Romské sdružení občanského porozumění (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Romské sdružení občanského porozumění působí v Nymburce od roku 1998. Organizace je poskytovatelem sociálních služeb. Vytýčila si za cíl pomáhat sociálně znevýhodněným občanům v řešení jejich společenského uplatnění a to formou terénní sociální práce a sociálního poradenství.

PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.