Záchranářské vrtulníky zachrání při povodních více životů | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Záchranářské vrtulníky zachrání při povodních více životů


Liberec - Vrtulníky letecké záchranné služby z Královéhradeckého, Libereckého a Pardubického kraje nově zachrání při povodních více životů. To je jeden z výsledků konference Air ambulance 2011, která se konala nedávno na hradeckém letišti. Nové změny tak přispějí k lepší spolupráci záchranných složek. Například záchranné vrtulníky provozované soukromými společnostmi budou moci tankovat palivo na místech, které byly dosud určeny pouze pro armádní vrtulníky a naopak, což bylo doteď vyloučené.

„Podařilo se nám vyřešit dlouhodobý problém s Armádou České republiky. Dosud nebylo možné, aby například naše záchranné vrtulníky při převozu pacienta do Plzně mohli v tomto místě natankovat a doletět zpět. Uzavření smlouvy, která umožní záchranným vrtulníkům tankovat i tam, kde mohli jen armádní a naopak, je velký úspěch,“ popisuje Daniel Tuček ze společnosti DSA, která má celkem čtyři stanoviště leteckých záchranných služeb na severu republiky.

Vrtulníky na jednotné frekvenci
Dalším krokem správným směrem je jednotná letecká frekvence. Dosud měli při zásahu policejní, civilní a armádní vrtulníky různé frekvence, což ztěžovalo vzájemnou komunikaci. „Nyní to bude fungovat tak, že hasiči si vyžádají jednotnou frekvenci a ta bude společná všem vrtulníkům, které se zúčastní zásahu,“ vysvětluje Daniel Tuček.
Výsledkem konference Air Ambulance 2011 je také možnost, kdy si dispečinky leteckých záchranných služeb mohou vyžádat službu SAR. Jedná se o pátrací a záchranou leteckou službu. Ta se řídí jinými pravidly, než umožňují civilní předpisy a může tak okamžitě pomoci se záchrannou akcí.
„Díky službě SAR mohou například vrtulníky vzlétnout i v horším počasí, což civilní předpisy nedovolují. O tuto službu může požádat každá krajská záchranná služba v případě nebezpečí či pátrání,“ popisuje Tuček.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 29. 6. 2011 9:44
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.