Za rok vyšetřili v Boskovicích tisíc pacientů s onemocněním nervů a svalů | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Za rok vyšetřili v Boskovicích tisíc pacientů s onemocněním nervů a svalů


Boskovice – Na konec května je objednaný 1000. pacient na elektromyografické vyšetření. Elektromyograf (EMG) se používá při diagnostice onemocnění nervů a svalů. Nemocnice koupila přístroj vloni v červnu, aby pacienti z regionu nemuseli dojíždět do vzdálených nemocnic. Podle ředitele boskovické nemocnice Rostislava Vernera přístroj pokryl potřeby pacientů v regionu, o čemž svědčí tisíc vyšetření za necelý rok fungování přístroje.

„Na vyšetření elektromyografem posílají lékaři například pacienty, kteří si stěžují na brnění končetin, zhoršení citlivosti v prstech, svalovou slabost nebo s bolesti páteř s projekcí do končetin. Vyšetření slouží i k diagnostice profesních poškození z přetěžování. Jednou z nejčastějších indikací k vyšetření je podezření na syndrom karpálního tunelu,“ popisuje lékařka Nina Pluháčková z boskovické nemocnice.
Pacienty k vyšetření může odeslat praktický lékař a samozřejmě neurolog, ale také další specialisté - ortoped, revmatolog, diabetolog, rehabilitační lékař a chirurg.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 31. 5. 2012 20:22
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.