Za půl milionu zorganizovali mladí lidé své nápady pro veřejnost | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Za půl milionu zorganizovali mladí lidé své nápady pro veřejnost


Třebíč – Téměř šedesátka mladých lidí z Vysočiny v tomto roce zrealizovala své vlastní nápady, kterými vylepšili svou obec nebo zorganizovali nějakou akci pro veřejnost.

Projekt Mládež kraji celkově využilo čtrnáct neformálních skupinek mládeže, které nejprve své nápady musely zaregistrovat, projít víkendovým vzděláváním a potom odprezentovat před komisemi, které byly složené ze zástupců města kraje Vysočina a Rady dětí. Celkový počet mladých lidí zapojených do projektu se pohybuje kolem 60, což je důkaz toho, že dnešní mládeži okolí není vůbec lhostejné. Celkové finanční prostředky, které byly na tento projekt vynaloženy, je necelých 500 000 Kč.

Třebíč do projektu pro mládež investovala 50 000 Kč
„Zájem mladých lidí nás docela příjemně překvapil. Sešlo se nám množství dobrých nápadů a je škoda, že jsme nemohli podpořit všechny projekty plnou částkou. Na příští rok jsme připraveni finanční prostředky posílit,“ informuje Milan Zeibert místostarosta města Třebíč, které do mládežnických projektů investovalo 50 000 Kč. V rámci programu „Mládež kraji“ měli lidé ve věku 15 – 26 let možnost získat až třicet tisíc korun na realizaci vlastního nápadu. „Smyslem projektu, je pracovat s mladými, aktivními lidmi na jejich nápadech, vzdělávat je v oblasti řízení projektů a jejich financování a následně finančně podpořit jejich nápady,“ říká Jan Burda, předseda Rady dětí a mládeže kraje Vysočina, který projekt na Vysočině koordinuje.
Každý nápad bylo třeba zaregistrovat na webové stránce projektu www.projektprotebe.cz do 15. dubna. Na webu byly zveřejněny i podrobné podmínky pro schvalování i realizaci projektů.


Projekt by se nemohl uskutečnit bez finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Kraje Vysočina a měst Žďár nad Sázavou a Třebíč. „Na rok 2016 máme přislíbenu podporu všech okresních města i kraje Vysočina. Máme z toho radost, protože zapojení mladých lidí do dění ve městech a obcích považujeme za klíčové,“ uzavírá Jan Burda.Přehled zrealizovaných akcí:
http://vysocina.mladezkraji.cz/mladez-kraji/dulezite/z-realizace/
Kontakt:

Jan Burda
777 750 131
info@rdmkv.cz
777


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 16. 12. 2015 11:02
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.