Za kámen půl mzdy!! | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Za kámen půl mzdy!!


Množí se případy, kdy skrze poštovní dodavatele spotřebitelé dostávají místo zboží, které si objednali, různé předměty nulové hodnoty, jako například kameny, staré prádlo, nebo papíry v závislosti na charakteru objednaného předmětu.

Příklad: spotřebitel si objedná přes e-shop plavky, prodávající objednavateli pošle balík a při rozbalení se spotřebitel nestačí divit – najde v něm místo plavek starý hadr. Tím se dostává do úzkých, neboť pořádně neví, jestli se má s reklamací obrátit na poštovního doručovatele, nebo na prodávajícího.

Sdružení Spotřebitel net upozorňuje, že v takovémto případě se mají obracet přímo na prodávajícího, neboť poštovní dodavatel je „prodlouženou rukou“ prodávajícího. Navíc spotřebitel má smlouvu s prodávajícím, nikoli s poštovním doručovatelem. Doporučujeme dále, aby lidé raději otevírali zásilky před svědkem a ještě vše nafotili třeba i na mobil. V případě dražších zásilek natáčeli, je - li to možné, průběh otevírání zásilky na kameru. Daný záznam by měl začínat pohledem na neporušený balík. Záznam nesmí být sestříhán.

Pokud jste se s touto situací setkali, obraťte se na naše sdružení – www.spotrebitel.net, poradenská linka 775 476 080 v provozu v pracovní dny od 9 do 17 hod.

Právní oddělení Spotřebitel netKontakt:

Marie Vrábelová
redaktorka
vrabelova@spotrebitel.netl
www.spotrebitel.net
296 337 324


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 21. 7. 2011 11:27
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: Spotřebitel net (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.