Z PŘÍSPĚVKŮ LINCE BEZPEČÍ MŮŽETE MÍT DÍKY KASIČKÁM LEPŠÍ POCIT | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Z PŘÍSPĚVKŮ LINCE BEZPEČÍ MŮŽETE MÍT DÍKY KASIČKÁM LEPŠÍ POCIT


Čtyři desítky autorských skleněných kasiček získá Sdružení Linka bezpečí od skupiny mladých novoborských sklářů. Díky programu Think Big od Nadace O2 si Petr Vojtěch, Petr Tregner, Léňa Němcová a Marek Hein vyzkoušeli přímo v praxi realizaci vlastního projektu. V úterý 21. února se na Novoměstské radnici uskuteční křest prvních pěti exemplářů. Kmotry kasiček bude kromě herečky Nikol Štíbrové ještě ředitelka SLB Darina Rössl, manažerka Nadace O2 Ivana Šatrová a generální ředitel Orea Hotels Filip Kühnel.

"Linka bezpečí pomáhá dětem, ale jí nikdo nepomůže,“ říká Petr Vojtěch, vedoucí studentské skupiny, která projekt tvorby kasiček do programu Think Big přihlásila. „Rozhodli jsme se využít příležitost, abychom zajistili nákladnou sklářskou výrobu. Udělat kasičky pro nás zároveň představovalo výzvu navrhnout namísto klasických prasátek neotřelý design,“ dodává Petr Vojtěch. Díky podpoře z programu Think Big ve výši 90 tisíc korun se studentům podařilo vytvořit více než čtyři desítky pestrobarevných skleněných kasiček. „Tvar symbolizuje duši, a protože ji máme každý jinou, tak i kasičky jsou různobarevné,“ přibližuje autorskou koncepci Petr Vojtěch.

Zázemí poskytla studentům jejich domovská Vyšší odborná škola sklářská v Novém Boru. Ještě před vlastním foukáním ve školské huti bylo potřeba vytvořit pro kasičku odpovídající formu. Už při odlévání prvních sádrových prototypů bylo jasné, že tahle část bude patřit k nejobtížnějším fázím výroby. O foukání na huti se postaral učitel odborného výcviku Jan Eder. „Na píšťale je tak pět až sedm kilogramů roztaveného skla,“ přibližuje atraktivní část výroby Marek Hein. „Pro tuhle práci je třeba opravdu zkušeného skláře. Díky pákovému efektu vlastně pracuje s váhou trojnásobně vyšší – zvedá tedy nějakých patnáct až dvacet kilogramů,“ vysvětluje student, proč kasičku nevyfoukli sami autoři jejího designu.

Po vyfoukání, vytvarování ve formě a následném ochlazení se kasičce odřízne skleněný krček, na kterém byla zavěšena na sklářské píšťale. Pak každý kousek čeká vybroušení a na povrch kasičky se ještě vypískuje logo Sdružení Linky bezpečí. "Již v březnu by se mělo prvních dvacet skleněných exponátů objevit na všech recepcích hotelového řetězce Orea hotels," říká ředitelka Sdružení Linka bezpečí Darina Rössl. „Zbývající umístíme u našich dalších spřízněných partnerů. Naším hlavním cílem je sice vybrat peníze, ale chceme taky poukázat na to, že i charitativní kasička může mít vkusný design. Myslím, že se to mladým tvůrcům podařilo, a za to jim patří náš dík," dodává Darina Rössl.

Prvních pět pokřtěných kasiček bude umístěno takto: OREA Hotel Pyramida v Praze, na třech místech v Brně - OREA Hotel Voroněž 1, OREA Hotel Voroněž 2, OREA Wellness Hotel Santon, a v Krkonoších – v OREA Hotelu Horal ve Špindlerově Mlýně. Rozhodnutí, proč OREA HOTELS podporuje Linku bezpečí, je v souladu se strategií koncentrovat se a přizpůsobit produkci jednotlivým segmentům klientely. Jedním z významných a rostoucích dílů trhu jsou mladé rodiny s dětmi. Protože OREA HOTELS již třetím rokem certifikuje hotely v programu Baby Friendly Hotels (hotely, které jsou připraveny a vybaveny poskytovat hotelové služby bez omezení i těm nejmenším dětským hostům), je pochopitelné, že se snaží podporovat aktivity související s rodinou, ke kterým projekt linky dětské důvěry bezesporu patří.


Kontakty:

Lenka Mia Lukáčová
vedoucí odd. komunikace
tel.: 266 727 941
l.lukacova@linkabezpeci.cz
mobil: 602 387 534

Darina Rössl
ředitelka Sdružení Linka bezpečí
tel.: 266 727 972
d.rossl@linkabezpeci.cz
mobil: 602 649 956


SDRUŽENÍ LINKA BEZPEČÍ POMÁHÁ DĚTEM I RODIČUM již 18 let!

Linka bezpečí:
116 111, pomoc@linkabezpeci.cz, http://chat.linkabezpeci.cz

Rodičovská linka:
840 111 234, 606 021 021, pomoc@rodicovskalinka.cz, www.rodicovskalinka.cz

www.pomoconline.cz; www.ewamaproblem.cz; www.116111.cz
Více na www.linkabezpeci.cz


O PROGRAMU THINK BIG

Program Think Big usiluje o aktivní zapojení mladých lidí do dění v komunitách ve snaze změnit život v jejich okolí k lepšímu. Mladým lidem poskytuje finanční prostředky, vzdělání a poradenství odborníků z řad zaměstnanců společnosti Telefónica.
Think Big je celoevropský program skupiny Telefónica. V České republice jej realizuje Nadace O2 ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti.
Nadace O2 každoročně podpoří stovky veřejně prospěšných projektů mladých lidí. V roce 2012 rozdělí Nadace O2 mezi projekty mladých lidí více než 12 milionů korun.
Více na www.o2thinkbig.cz


O Nadaci O2

Společnost Telefónica Czech Republic, a.s. pomáhá komunitám, v nichž působí, prostřednictvím své firemní Nadace O2. Od svého založení v roce 2002 rozdělila nadace finanční příspěvky v hodnotě více než 200 milionů korun.
www.nadaceo2.cz
Kontakt:

Iveta Poncová
Produkční odd. komunikace
i.poncova@linkabezpeci.cz
www.linkabezpeci.cz
725 807 737
266 727 923


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 20. 2. 2012 12:26
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Sdružení Linka bezpečí (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Sdružení Linka bezpečí je nestátní nezisková organizace, která zajišťuje pomoc a ochranu dětem a mladistvým v tíživých či krizových situacích prostřednictvím svých odborných pracovišť, zejména pak prostřednictvím celostátní telefonní Linky bezpečí 116 111. Sdružení dále zajišťuje pořádání kurzů, školení a dalších vzdělávacích akcí, včetně lektorské činnosti, a realizuje publiační činnost za účelem propagace ochrany dětí a mládeže.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.