Xerox uvádí inkousty Bio-Lactite na bázi kukuřice pro dokonalý tisk | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Xerox uvádí inkousty Bio-Lactite na bázi kukuřice pro dokonalý tisk


Společnost Xerox uvádí nové inkousty Bio-Lactite pro své velkoformátové stroje řady Xerox 8200. Inkoust je vyroben z přírodního kukuřičného extraktu jako ryze organická nepetrochemická směs a díky svým unikátním vlastnostem rozšiřuje možnosti digitálního tisku. Inkousty Bio-Lactite mají vlastnosti solventních UV inkoustů a přidávají ještě několik dalších unikátních výhod.

Šíře gamutu
Hlavním přínosem pro zákazníky je bezpochyby šíře gamutu, který má vporovnání s běžnými Eco, nebo Mild Solventy o 20 až 40 %širší pokrytí. Tato šíře gamutu je výsledkem odlišného skládání barevnosti v tiskovém bodu a vylepšeného chování inkoustu na povrchu média. Vysoké kvalitě barevného podání napomáhá i velmi nízká odchylka u barev, které leží mimo tiskový prostor CMYK.

Pestrost médií
Inkousty Bio-Lactite zvládají výborně tisk na běžná média, jako jsou samolepicí fólie, průhledné či průsvitné fólie, fotopapíry a další lesklé materiály. Klíčovou výhodu však představuje kvalitní tisk na lehce koutované nebo dokonce nekoutované materiály, které často nejsou technologií Eco Solvent potisknutelné vůbec.

Zároveň je na rozdíl od inkoustů obsahujících ředidlo možné tisknout i na porézní povrchy, či povrchy z PVC a plastů, kterým by jinak hrozilo rozleptání. Výsledná kvalita a škála povrchů je blízká UV deskovým tiskárnám, ovšem bez vysokých provozních nákladů souvisejících se spotřebou energie, filtrací a odtahem zplodin.

Díky možnosti tisknout na role, pevné i deskové materiály, včetně tvarově složitých potisků pro lepení na auta, nebo možnosti potiskovat materiály pro 3D tepelně i vakuově lisované reklamní plochy, přináší tyto inkousty nové možnosti použití pro speciální typy zakázek.

Snadná údržba a vysoká přilnavost
Inkousty Bio-Lactite díky složení substance a chování koncentrátu zasychají pouze tam, kde mají, tedy na povrchu materiálu a nikoliv v tiskových hlavách. Přínosem je minimální údržba zařízení a úspora času.

Na tiskovém materiálu nejsou inkousty citlivé na přesnost předehřátí média a dobře fungují i při nižších teplotách pro fixaci. I při těchto teplotách je potištěný materiál okamžitě připraven pro další zpracování ořezem, výsekem nebo laminací, či navíjení na role, bez nebezpečí slepení.

Barviva Bio-Lactite využívají vysoké přilnavosti podobně jako u Flexo, nebo UV tisku, avšak bez nutnosti aktivace procesu například UV lampou. Tisknout lze i na mnohé nesavé a neporezní materiály.,

Dostupnost
Barviva Bio-Lactite jsou dostupná pro modely tiskáren řady Xerox 8200 (Xerox 8254/8264/8265 a 8290) prostřednictvím partnerů společnosti Xerox. Dostupné jsou v zásobnících 220 a 440 ml, nebo v litrových lahvích pro externí dávkovací jednotku, tzv. Bulk System.

Barviva Bio-Lactite nelze míchat s jinými typy barviv, ale je možné tiskárnu konvertovat na tento nový typ. Speciální ICC profily pro Xerox média, ale i další důležité grafické materiály významných značek, například 3M, Link, Avery nebo Caledonia jsou dostupné prostřednictvím specialistů nebo servisních partnerů. Pro tisk na další materiály je možné zhotovení ICC profilu objednat.
Kontakt:

Ondřej Peterka
peterka@fleishman.com


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 29. 11. 2011 9:53
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: Xerox (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
XEROX je přední světová společnost v oblasti obchodních procesů a správy dokumentů. Díky svému širokému portfoliu technologií a služeb poskytuje Xerox svým klientům kancelářskou podporu, která jim umožňuje plně se soustředit na vlastní podnikání. Společnost Xerox dodává špičkové technologie pro správu dokumentů, služby, software a originální spotřební materiál pro výrobní a kancelářská prostředí jakéhokoli rozsahu. Prostřednictvím společnosti ACS, která je součástí firmy Xerox od února 2010, nabízí také široký outsourcing obchodních procesů a IT služeb, včetně zpracování dat, řízení lidských zdrojů, podpory oddělení financí a služeb, řízení vztahů se zákazníky pro komerční firmy a státní správu po celém světě. 134 tisíc zaměstnanců společnosti Xerox pečuje o zákazníky ve více než 160 zemích světa.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.