WS TRENDS představil komplexní systém Smart Grid Management | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


WS TRENDS představil komplexní systém Smart Grid Management


Aplikace pro sledování a řízení chytrých sítí využívá inovativní objektovou databázi InterSystems CACHÉ, integrační platformu InterSystems Ensemble i vestavný analytický modul InterSystems DeepSee

Česká republika, Praha 29. srpna 2011 - WS trends s.r.o., český aplikační partner společnosti InterSystems, celosvětového poskytovatele pokročilých databázových a integračních technologií a nástrojů pro podnikovou inteligenci, představil komplexní systém pro chytré energetické sítě – Smart Grid Management (SGM). Systém SGM přináší novou koncepci měření, a to nejen spotřeby elektřiny, ale i vody, plynu a jiných médií v tzv. chytrých sítích (Smart Grids). SGM umožňuje sběr dat z měření, jejich automatické vyhodnocení a zpracování, řízení sítě, připojení a odpojení měřicího místa i informování zákazníka o aktuální spotřebě. Základem systému je aplikační software SGM fungující na integrační platformě InterSystems Ensemble. Součástí aplikačního softwaru je též inovativní objektová databáze InterSystems CACHÉ a nástroj InterSystems DeepSee, který slouží jako manažerská nadstavba aplikace a zajišťuje funkce podnikové inteligence (BI).
Charakteristickými rysy systému SGM jsou uživatelsky definovatelné přístupy k funkcím, pokročilé bezpečnostní mechanismy, možnost spuštění v jakémkoliv webovém prohlížeči a provoz na různých operačních systémech a hardwarových platformách. SGM disponuje vlastním řešením komunikační sítě a lze do něj připojit libovolné typy a neomezené množství chytrých měřidel v obousměrné komunikaci.
InterSystems CACHÉ® je inovativní objektová databáze vyznačující se extrémním výkonem. Caché umožňuje rychlý vývoj webových aplikací, mimořádnou rychlost zpracování transakcí, masivní rozšiřitelnost a dotazy na transakční údaje v reálném čase – s minimálními požadavky na administraci a výpočetní výkon. InterSystems Ensemble® je komplexní platforma pro aplikační integraci, která nabízí výjimečně rychlou integraci a extrémně rychlý vývoj kompozitních aplikací. InterSystems DeepSee™ je unikátní software, s nímž lze rozšířit systémy založené na Caché či Ensemblu o zabudované funkce pro podnikovou inteligenci (BI).

Výhody nasazení systému SGM
• Zpracování dat v reálném čase, průběžná kontrola (detekce nežádoucích stavů v reálném čase; okamžitá reakce na nežádoucí stavy – úspora energie, prevence penalizace zákazníků, minimalizace obchodních ztrát; možnost odhalení nepřiměřených zátěží v síti; rychlá reakční doba – včasné upozornění dodavatele na možný problém)
• Sledování dodávky a kvality komodity v reálném čase (vyhodnocení potřeb zákazníků a jejich chování v energetické síti; statistika chování spotřebitelů v závislosti na okolních vlivech - čas, počasí, dovolené, den v týdnu, oblíbené TV pořady apod.; statistika chování zdroje v kombinaci s faktory prostředí - osvit, počasí, teploty apod.; možnost optimalizace dodávky energie a zlevnění provozu; významná úspora provozních nákladů, snížení nákladů spojených s odečty)
• Automatický export dat do ekonomických systémů k dalšímu zpracování
• Automatická tvorba a export výkazů pro OTE (Operátoři trhu s elektřinou)

Výhody nasazení systému SGM pro zákazníka
• V definovaných (typicky 15 minut, může být ale častější) intervalech detailní informace o spotřebě elektřiny, vody a plynu, které zákazník odebere
• Možnost přesné měsíční fakturace bez zálohových plateb
• Snížení spotřeby energie díky přesným odečtům – zákazník platí pouze to, co skutečně spotřebuje
• Možnost ovládat zařízení a spotřebiče v domě na dálku (z internetu, mobilu), např. zapnutí/vypnutí klimatizační jednotky vyhřívání akumulační nádrže atd.

Klíčové benefity pro provozovatele
• V definovaných (typicky 15 minut, může být ale častější) intervalech detailní informace o spotřebě elektřiny, vody a plynu, které zákazník odebere
• Dle získaných informací možnost nabídnout zvýhodněný tarif „na míru“ zákazníkovi
• Snížení spotřeby energie díky přesným odečtům
• Snížení nákladů spojených s manuálními odečty, s vyřizováním reklamací a dotazů zákazníků
• Import dat do informačního systému distributora energie k dalšímu zpracování a využití
• Zákaznický systém pro komunikaci distributora s koncovým zákazníkem – pomocí webu nebo mobilního telefonu
• Detailní reporty a realtime statistiky o momentální spotřebě, výpadcích dodávek, možnost efektivněji plánovat

Na vývoji systému SGM společnosti WS trends se také podílí společnost Mycroft Mind, český aplikační partner společnosti InterSystems, který se zaměřuje na problematiku zpracování velkého množství dat. Jeden z klíčových algoritmů společnosti Mycroft Mind je patentován v USA.


O společnosti InterSystems
Společnost InterSystems patří mezi světové lídry v oblasti softwaru pro propojenou zdravotní péči. Sídlí v Cambridge v americkém státě Massachusetts a má pobočky ve 23 zemích. InterSystems dodává pokročilé softwarové technologie pro převratné aplikace. InterSystems Caché® je vysoce výkonná objektová databáze, která umožňuje vytvářet rychlejší
a škálovatelnější aplikace. InterSystems Ensemble® je platforma pro hladkou integraci a vývoj propojitelných aplikací. InterSystems HealthShare™ je platforma pro nejrychlejší vývoj regionálních a celostátních zdravotnických informačních systémů. InterSystems DeepSee™ je vestavný analytický modul, který do transakčních systémů přidává vestavný nástroj pro podnikovou inteligenci (business intelligence) fungující v reálném čase, což umožňuje činit lepší rozhodnutí spojená s řízením firmy. InterSystems TrakCare™ je pokročilý webový informační systém pro propojenou zdravotní péči, s nímž lze rychle využívat výhod elektronických záznamů o pacientech. Více informací naleznete na InterSystems.com.

O společnosti WS trends
WS trends se zaměřuje na vývoj a implementaci softwarových řešení pro podnikovou sféru a veřejnou správu. Společnost byla založena se záměrem ještě kvalitněji a rychleji reagovat na přání a potřeby zákazníků v této specifické části oboru informačních technologií. Více informací naleznete na www.wstrends.cz .

O společnosti Mycroft Mind
Společnost Mycroft Mind, a.s., byla založena v roce 2007 týmem lidí, kteří se dlouhodobě v různých projektech věnovali problematice zpracování velkého množství dat. Společnost od začátku velmi úzce spolupracuje s Masarykovou univerzitou v Brně (www.muni.cz) a se skupinou UNIS (www.unis.cz). Jeden z klíčových algoritmů společnosti Mycroft Mind je patentován v USA. Více informací naleznete na www.mycroftmind.cz .
Kontakt:

Zuzana Záhorová
Key Account Manager
zuzana.zahorova@pram.cz
www.pram.cz
224913003


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 29. 8. 2011 13:55
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: PRAM Consulting s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PRAM je agenturou s působením na českém a slovenském trhu, která nabízí téměř desetileté zkušenosti v oblasti PR, marketingu a podpory prodeje. Pomáhá obchodním partnerům nejen s prosazováním značky na trhu a s podporou prodeje jejich výrobků, ale také s mediální podporou a s organizováním akcí firemních, společenských či školení. Společnost PRAM se dále zabývá oblastí produkce, tisku, mediálního plánování, nákupu reklamy a výrobou reklamních předmětů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.