Winemeritage 2018 - Mistrovství ČR v blendování vína | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Winemeritage 2018 - Mistrovství ČR v blendování vína


STÁHNOUT Frank Smulders MW_1.jpg (maximální velikost 0,5 MB)

Ve čtvrtek 7. června proběhne první ročník Mistrovství České republiky v blendování vína „Winemeritage". Akce se uskuteční v Domě umění města Brna na Malinovského náměstí. Pořadatelem je jediný organizátor mezinárodně uznávané certifikace WSET (Wine and Spirit Education Trust) v České republice – agentura MKM. Výjimečným kláním provede viceprezident Asociace sommelierů ČR Libor Nazarčuk za účasti Master of Wine Franka Smulderse.

Hlavním účelem akce je „nablendovat“ = namíchat nejlepší cuvée = kombinaci z pěti moravských červených vín. Pokusí se o to tří- až pětičlenné zaregistrované soutěžní týmy. O vítězném cuvée rozhodne odborná porota složená z Franka Smulderse MW, Mika Mazeyho – autora knihy WineWords - English for Wine Professionals & Wine Lovers a z uznávaných osobností tuzemské vinné scény – vinaře a trojnásobného mezinárodního mistra v sabráži Kamila Prokeše, vinaře a hodnotitele Josefa Valihracha ml., nezávislého vinařského poradce Petra Očenáška, hodnotitele Vladimíra Hippera a předního českého odborníka v oboru vinařství, vinohradnictví a šlechtění révy Miloše Michlovského. Vítězný tým získá - kromě titulu mistra České republiky 2018 v blendování vína - také 250 lahví vlastního cuvéé, které v rámci večera vytvořil.

Zasoutěžit si mohou také hosté a to v rámci degustace vína nazvaného „Secret blend“. Stačí ochutnat tři odrůdy vín a následně z nich vytvořené cuvée. Poté už jen odhadnout co nejpřesnější procentní poměr degustovaných odrůd, ze kterých je tzv. „tajné cuvée“ nakombinováno. Host s nejpřesnějším tipem získá cenu v podobě knihy WineWords, poukázky na kurz WSET Level 1 Award in Wines a dárkového balíčku od sponzorů.

Součástí společenského večera, který odstartuje v 18 hodin, bude také krátký workshop WSET s Frankem Smuldersem MW. Frank je zároveň hlavním lektorem kurzů WSET, které pod taktovou Jazykové školy a Překladatelské agentury MKM v Brně probíhají.

Celou akci doprovodí raut v podání kreativní restaurace Kohout na víně a samozřejmě nebudou chybět ani volné degustace vín. Jak těch použitých pro soutěžní blendování, tak vín od dalších moravských vinařů.

Registrace soutěžních týmů probíhá do 15. května a týmové startovné činí 10 tis. Kč. Host zaplatí za all inclusive vstupenku 1190 Kč. Ty zůstávají v prodeji do naplnění kapacity.

Hlavními partnery akce Winemeritage 2018 jsou MAKRO, Mendelova univerzita v Brně, restaurace Kohout na víně, přírodní minerální voda Krondorf a BS vinařské potřeby.Kontakt:

Iveta Marešová
office manager
info@mkm.cz
www.mkm.cz
702 178 192


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 10. 5. 2018 23:13
Kategorie: Společnost a životní styl
Název zdroje: JUDr. Pavlína Megová MKM Jazyková škola Překladatelská agentura (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Jazyková škola a překladatelská agentura MKM vznikla v roce 1990, patří k největším soukromým jazykovým školám v Brně. Na podzim 2015 vydává učebnici WineWords – English for Wine Professionals & Wine Lovers, kterou doprovází více než sto výukových videí. Kniha se setkává s velkým úspěchem v ČR i v zahraničí. MKM získala jako jediná společnost v ČR certifikaci pro pořádání mezinárodně uznávaných kurzů WSET – Wine & Spirit Education Trust, které od roku 2017 organizuje. Hlavním garantem a přednášejícím je Frank Smulders, Master of Wine. Jde o celosvětově nejrespektovanější titul a zároveň nejvyšší, kterého lze v rámci odbornosti ve víně dosáhnout. Doposud jej získalo pouze 370 absolventů z celého světa.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.