WIA odkoupila telekomunikační síť společnosti IPEX | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


WIA odkoupila telekomunikační síť společnosti IPEX


19. března 2012 – WIA, inovativní telekomunikační operátor, dnes oznámila akvizici telekomunikační sítě společnosti IPEX. Přebírá tak veškerou infrastrukturu pro poskytování datových služeb včetně části stávajících zákazníků. Obě strany mohou díky této spolupráci naplnit své dlouhodobé strategie. Zatímco WIA rozvíjí služby ve vlastní síti, IPEX se soustředí na upevňování pozice v dodávkách vyspělých komunikačních řešení (ICT) pro firemní sektor.

„Převzetí telekomunikační sítě společnosti IPEX je pro nás významným krokem a je v souladu s naší dlouhodobou strategii poskytovat telekomunikační služby výhradně na vlastní infrastruktuře. Díky tomu můžeme u služeb garantovat nejvyšší kvalitu a dostupnost, bez kterých se naše řešení pro firmy neobejdou,“ říká Filip Malina, obchodní ředitel společnosti WIA.

Do vlastnictví WIA tak přechází infrastruktura v lokalitách Praha, Brno, Hradec Králové, České Budějovice, Český Krumlov, Písek, Jaroměř, Tábor a další, což představuje 34 nových přístupových bodů. Nyní probíhá technická migrace služeb jednotlivých uživatelů a konsolidace sítě bude dokončena do konce dubna tohoto roku. Zájem obou společností je poskytovat služby bez přerušení a zásadních změn; přechodem ke společnosti WIA stávající zákazníci získají vyšší úroveň podpory s garantovaným SLA.

“Věříme, že jsme ve společnosti WIA získali spolehlivého partnera a provoz naší internetové sítě tak bude v dobrých rukou. Specializujeme se na atraktivní produkty orientované zejména na oblast sjednocených komunikací a Cloud služeb s využítím infrastruktury předních poskytovatelů internetu, jako je společnost WIA,“ dodává Petr Chruňák, předseda představenstva společnosti IPEX a. s.

Další informace o společnostech naleznete na internetových adresách www.wia.cz a www.ipex.czKontakt:

Markéta Mýtinová
PR&Marketing Manager
mytinova@wia.cz
+420 603 531 647
+420 246035422


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 20. 3. 2012 10:04
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: WIA spol. s r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Společnost WIA spol. s r. o. byla založena roku 2002 a patří k největším českým poskytovatelům mikrovlnného i metalického připojení. Dále nabízí nejmodernější služby jako je Voice over IP, sítě VPN nebo garantovanou kvalitu IP služeb. Tyto služby poskytuje se zaměřením jak na koncového zákazníka, tak i na firemní klientelu ve spolupráci s národními i mezinárodními telekomunikačními operátory. Důraz je kladen především na kvalitní, rychlý servis a zákaznickou podporu.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.