Wi-Fi řešení integrované do sítě operátora, od Ericssonu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Wi-Fi řešení integrované do sítě operátora, od Ericssonu


• Řešení zajišťuje bezpečné, spolehlivé a hladké připojení chytrých telefonů k přístupovým bodům Wi-Fi
• Zlepšuje pokrytí signálem uvnitř budov a zvyšuje kapacitu mobilního vysokorychlostního připojení
• Nabízí nové obchodní příležitosti pro mobilní operátory a provozovatele přístupových bodů (hotspotů)

Poptávka po bezpečném vysokorychlostním mobilním připojení neustále roste, přičemž kvalita služeb v oblastech s vysokým datovým provozem se různí. Mobilní operátoři mohou významně zlepšit komfort vysokorychlostního mobilního připojení pro uživatele smartphonů a tabletů, a to tím, že využijí stávající pevné vysokorychlostní připojení a infrastrukturu sítí Wi-Fi.
Ericsson (burza NASDAQ: ERIC) oznámil, že uvedl na trh své WiFi řešení, integrované do sítě operátora. Toto řešení umožňuje hladce připojit smartphone k přístupovému bodu Wi-Fi kontrolovanému mobilním operátorem bez nutnosti použít ve smartphonu konkrétního softwarového klienta a bez přičinění uživatele. Řešení pro připojení k síti pomocí technologie Wi-Fi podstatným způsobem zvyšuje celkovou kapacitu sítě, zejména v oblastech s vysokým datovým provozem. Toto zařízení rovněž podporuje rychle rostoucí segment přístrojů využívajících technologii Wi-Fi. Mobilní operátoři budou moci využít nové modely příjmů z velkoobchodní nabídky přístupu k síti Wi-Fi – nové řešení od Ericssonu může být základem budoucích obchodních dohod mezi mobilními operátory a provozovateli přístupových bodů Wi-Fi.
Jan Häglund, viceprezident a ředitel divize IP sítí a vysokorychlostních sítí Ericssonu, prohlásil: „Naše nové řešení zvýší kapacitu sítě a rozšíří působnost mobilních operátorů především u pokrytí signálem uvnitř budov. V konečném důsledku se technologie Wi-Fi stane pouze další radiovou přístupovou technologií v prostředí sítí mobilních operátorů.“
Řešení připojení k síti pomocí technologie Wi-Fi je součástí koncepce Ericsson HetNet. Toto řešení ověří přístroje se SIM kartou v registru HLR (Home Location Register) a naváže datovou komunikaci z přístupové sítě Wi-Fi přes mobilní packetovou síť až po vlastní síť mobilního operátora. Po ověření identity uživatele smartphonu v síti bude uživatel moci čerpat předplacené služby i v době, kdy bude připojen prostřednictvím technologie Wi-Fi. Uživatelé tak budou mít k dispozici stejné služby jako při připojení v mobilní síti.
První verze řešení, která je uvedena na trh v letošním roce, bude využívána k lokálnímu přesměrování datového provozu z brány SmartEdge BNG (Border Network Gateway).


Poznámky pro redaktory:
Standardní multimediální zprávy společnosti Ericsson jsou k dispozici na: www.ericsson.com/broadcast_room

Společnost Ericsson je světovým lídrem v oblasti poskytování technologií a služeb telekomunikačním operátorům. Ericsson si drží vedoucí postavení ve 2G, 3G a 4G mobilních technologiích, přičemž v globálním pohledu poskytuje podporu pro mobilní sítě s více než 2 miliardami uživatelů a udržuje si vedoucí pozici také v oblasti řízených služeb. Portfolio společnosti zahrnuje jak mobilní, tak i pevnou telekomunikační infrastrukturu, telekomunikační služby či software. V neposlední řadě do nabídky Ericssonu patří také řešení pro broadband a multimédia určená pro telefonní operátory, velké podniky a mediální průmysl. Sdružené společnosti Sony Ericsson a ST-Ericsson poskytují spotřebitelům mobilní zařízení s širokou nabídkou moderních funkcí.
Ericsson se snaží naplňovat svoji vizi, kterou lze shrnout do hesla „vedoucí hráč na širokém poli komunikace“, a to prostřednictvím inovací, technologií a udržitelných obchodních řešení. Společnost k dnešnímu dni operuje ve 180 zemích světa, kde celkově zaměstnává více než 90 000 zaměstnanců. V roce 2010 Ericsson dosáhl tržeb ve výši 203,3 miliardy SEK. Společnost Ericsson byla založena v roce 1876, její sídlo se nachází ve Stockholmu ve Švédsku. Ericsson figuruje na indexu OMX NASDAQ, Stockholm a NASDAQ New York.
www.ericsson.com
www.twitter.com/ericssonpress
www.facebook.com/technologyforgood
www.youtube.com/ericssonpress
Kontakt:

Mária Pošteková
Key Account Manager
maria.postekova@pram.cz
www.pram.cz
222351497


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 27. 10. 2011 14:05
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: PRAM Consulting s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PRAM je agenturou s působením na českém a slovenském trhu, která nabízí téměř desetileté zkušenosti v oblasti PR, marketingu a podpory prodeje. Pomáhá obchodním partnerům nejen s prosazováním značky na trhu a s podporou prodeje jejich výrobků, ale také s mediální podporou a s organizováním akcí firemních, společenských či školení. Společnost PRAM se dále zabývá oblastí produkce, tisku, mediálního plánování, nákupu reklamy a výrobou reklamních předmětů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.