Werich, muppet a Popelka podporují třídění odpadů | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Werich, muppet a Popelka podporují třídění odpadů


„Bylo nebylo..“, „A nebylo byl princ?“ I takhle může začínat neobvyklá pohádka vyprávěná werichovským stylem. Hrdina úspěšné filmové pentalogie ze www.samosebou.cz po rolích kovboje, kung fu bojovníka, detektiva, gangstera nebo popeláře, tentokrát vypráví pohádku a to ve stylu Jana Wericha. Jeho jediným posluchačem v potemnělém obýváku osvětleném krbem a světýlky z vánočního stromku je zelený muppet (loutka navlékající se na ruku), který ho neustále přerušuje.

V poslední, tentokrát vánoční epizodě se nám od pondělí 19. 12. představí postavička inspirovaná legendárními americkými postavičkami Muppets, které u nás známe především díky naučnému seriálu Sezame, otevři se. A tak se budeme moci seznámit s neotřelým plyšovým vtipem, který tyto postavičky tolik proslavil po celém světě. Děj je prostý, o to však vtipnější. Hodný děda vypráví muppetovi pohádku. Bohužel ten je velice zvídavý a na vše reaguje vtipnou otázkou, čímž nebohého dědečka přivádí k nepříčetnosti a nakonec celou pohádku poplete. A stejně jako u ostatních příběhů na samosebou.cz, i tento příběh nevznikl jen tak pro nic za nic. I on nás, stejně jako předešlých pět krátkých filmů, vybídne k lepšímu třídění odpadů. Protože to je někdy daleko snadnější než přečíst malému nezbedníkovi pohádku.
Kromě hodného dědy a plyšového muppeta se nám v příběhu představí i výherce veřejného videocastingu David Žváček, který zaujal diváky i odbornou porotu svým klipem Tchýně. Ten byl nejenom vysoce originální svým dějem, ale i faktem, že David obsadil do role tchýně svou vlastní tchýni, kterou ve svém krátkém filmu zachránil před udušením rybí kostí.
A proč se vánoční příběh jmenuje Diagnóza Werich? Na to přijdete sami, a to po zhlédnutí vánočního dílu na www.samosebou.cz
Kontakt:

Martin Bečvář
martin@exvoto


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 22. 12. 2011 8:53
Kategorie: Kultura
Název zdroje: ex-voto (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.