Vzkaz konference FOOD NEWS 2018 je jasný: Vraťte se do kuchyně a vařte z opravdových surovin | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Vzkaz konference FOOD NEWS 2018 je jasný: Vraťte se do kuchyně a vařte z opravdových surovin


STÁHNOUT FOOD-NEWS-2018-sbornik.pdf (maximální velikost 0,5 MB)

V sobotu 19. května 2018 proběhla v Kongresovém centru Praha konference FOOD NEWS 2018. V rámci této události, jejímž cílem bylo mimo jiné ukázat, jaký vliv má to, co jíme, na naše zdraví, vystoupili experti z České republiky i ze zahraničí. Téměř 300 účastníků si díky konferenci nadnárodního formátu mohlo utřídit rozporuplné informace o výživě a získat tak střízlivý a jasnější vhled do oboru výživy, který je v dnešní době terčem kritiky i opěvovaným fenoménem.

Program konference, jejíž podtitul zní “O výživě seriózně”, byl systematicky rozdělen do 3 tematických bloků: LIDSKÝ METABOLISMUS, NEMOCI Z OBEZITY a VLIVY OKOLNÍHO PROSTŘEDÍ. Každý z bloků byl pak uzavřen odbornou diskuzí, která dané téma rozvinula.

Úspěch sklidili jak mediálně známé osobnosti, tak i další experti

Největší vlnu zájmu vzbudili, jak organizátoři předpokládali, specialistka na zdravotní prevenci a výživu PharmDr. Margit Slimáková a expert na komplexní přípravu vrcholových sportovců Mgr. Vít Schlesinger. Oba speakeři publiku nabídli velmi zajímavá témata – kalorická a hormonální příčina obezity a jiný pohled na fungování metabolismu praktikováním tzv. sporthackingu. Účastníci konference ocenili také redaktorku České televize Danielu Písařovicovou, která celou konferenci moderovala.

Velký zájem publika sklidil také vysokoškolský pedagog, biochemik a potravinářský technolog MUDr. Matej Kohutiar (SK). Ten ve své přednášce zajímavě pohovořil na téma metabolismu makroživin a jejich vzájemných meziorgánových vztahů. S nadšením byla účastníky konference přijata také prezentace Prof. MUDr. Libora Vítka, Ph.D., MBA. Ten se ve své přednášce zaměřil na problematiku lidského mikrobiomu, který je v dnešní době ovlivňován celou řadou civilizačních faktorů. To vede ke stále se zvyšujícímu výskytu zákeřných nemocí jako je nadváha, obezita a následně i kardiovaskulární a nádorová onemocnění. Na důležitost čtení potravinových etiket upozornila odborná garantka spolku FÉR potravina Ing. Hana Střítecká, Ph.D. V rámci svého vystoupení otevřela také problematiku škodlivých “Éček” v potravinách a dalších nebezpečných aditiv.

Zajímavý pohled na obor výživy nabídli také experti ze zahraničí

Benefitem, který pozvedl konferenci FOOD NEWS 2018 na událost evropského formátu, byla mimo jiné také účast zahraničních odborníků. Těmi byli expert v oblasti průmyslového zpracování škrobu Gábor Erdösi, MSc, MBA (HU) a chemický inženýr Ivor Cummins BE (Chem) CEng MIEI PMP (IRL). Prostřednictvím svých přednášek poskytli účastníkům nejen další zajímavý pohled na obor výživy, ale také fakta podložená vlastními výzkumy. Ty se týkaly jednak souvislosti průmyslového zpracování potravin a metabolických poruch a pak také kořenových příčin a řešení kardiovaskulárních a dalších závažných onemocnění.

Vraťte se do kuchyně a vařte z opravdových potravin

Podtitulu “O výživě seriózně” konference FOOD NEWS 2018 dostála. Přednášelo se a diskutovalo o nejen odborných lékařských tématech, nejnovějších výživových směrech jako je např. nízkosacharidová nebo paleo strava, ale i o extrémech jako je hladovění.

I přesto, že se speakeři z řad výživářů, lékařů, inženýrů a odborných pracovníků v názorech na různá témata rozcházeli, na jednom se shodli všichni - lidské zdraví je ohrožováno zejména ultra-zpracovanými potravinářskými produkty (UZPP), s vysokým obsahem rafinovaných sacharidů a olejů. Z hlediska eliminace závažných zdravotních rizik by se lidé také měli vrátit do kuchyně a znovu si začít vařit doma z kvalitních původních surovin.


FOOD NEWS 2018 v číslech:

- 280 zájemců o zdraví a výživu na jednom místě
- 6 hodin nabitého programu o budoucnosti výživy
- 9 uznávaných expertů na výživu a související obory ze 4 států Evropské unie
- 270 minut přednášení na odborná témata týkající se zdraví a výživy
- 90 minut debatování se speakery v rámci otevřených diskuzí


FOOD NEWS bude i v roce 2019. Organizátoři se pustili do příprav

Vzhledem k úspěchu letošního prvního ročníku se vedení pořadatelské společnosti SUNKINS, a.s. rozhodlo pokračovat i v příštím roce. Na přípravách konference FOOD NEWS 2019 se už začalo pracovat. Přesný termín konání akce bude zveřejněn na oficiálních stránkách konference www.foodnews2019.cz (budou spuštěny každým dnem) a také na Facebooku Světa zdraví (https://www.facebook.com/svetzdravi.cz).

Uspořádat konference mělo smysl. Chceme šířit seriózní informace o výživě

V pořádání odborné konference zaměřené na zdraví a výživu vidí velký potenciál i Josef Hůla, majitel a zakladatel společnosti SUNKINS, a.s., která provozuje síť výživových poraden Svět zdraví.

“Hlavní důvod, proč jsme se pro FOOD NEWS rozhodli, byl jasný. Jak mezi veřejností, tak bohužel i mezi odborníky na výživu, koluje mnoho mýtů, domněnek a dokonce i fatálních nepravd. A na základě toho jsme se nejen my, ale i naši výživoví poradci na poradnách po celé ČR, často dostávali do nepříjemných konfrontací názorů, které neměly oporu ve výzkumu a ve faktických datech. Cílem této konference proto bylo poskytnout informace, o které se budou moci ve své každodenní praxi opřít nejen výživoví poradci, ale také kdokoli, kdo se o výživu nějakým způsobem zajímá. Teď po skončení konference mohu jednoznačně říci, že jsem rád, že jsme se do toho pustili a že se náš předpoklad naplnil na 100 procent. Proto chceme uspořádat další ročník," řekl Hůla.


Konferenci FOOD NEWS 2018 pořádala společnost SUNKINS a.s., majitel a provozovatel sítě výživových poraden Svět zdraví. Partnery akce byly FÉR potravina, z.s. a Aliance výživových poradců. Celá konference byla koncipována jako nezisková a jejím cílem bylo především rozšířit validní informace jak mezi odbornou, tak i mezi laickou veřejnost.

V případě zájmu o další informace o konferenci se obracejte na PR a event manažerku Markétu Hrodkovou (e-mail: marketa.hrodkova@svet-zdravi.cz, tel.: +420 777 755 601) nebo navštivte webové stránky www.foodnews2018.cz.

Informace k obsahu jednotlivých přednášek a profily speakerů ke stažení ZDE: https://www.foodnews2018.cz/images/download/FOOD-NEWS-2018-sbornik.pdf
Kontakt:

Markéta Hrodková
Event Managerka
marketa.hrodkova@svet-zdravi.cz
www.svet-zdravi.cz
+420 777 755 601


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 23. 5. 2018 13:54
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: SUNKINS, a.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Výživové poradenství, doplňky stravy
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.