Vzdělávání nových energetických poradců v ČR pokračuje | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Vzdělávání nových energetických poradců v ČR pokračuje


Pořadatel kurzů, občanské sdružení Energy Centre České Budějovice (ECČB), dnes začal přijímat nové žádosti zájemců o absolvování Základního vzdělávacího kurzu pro energetické poradce, který je zakončen zkouškou a certifikátem o absolvování kurzu.

V pořadí se bude jednat již o čtvrtý kurz, jenž je prioritně určen pro pracovníky z oblasti stavebnictví a energetiky, kteří chtějí svým klientům poskytnout kvalitnější služby v oblasti týkající se úspor energií, využití obnovitelných zdrojů energie a dotací.

Svým obsahem i kvalitou přednášejících se jedná o ojedinělý kurz v ČR, jehož první tři ročníky byly z větší části financovány z Evropského fondu pro regionální rozvoj a ze státního rozpočtu ČR. Zbývající část hradilo pořádající sdružení ECČB.

Energetické poradenství v ČR
V současné době u nás funguje cca 40 tzv. středisek EKIS (Energetická konzultační a informační střediska), která jsou zastoupena ve všech krajích ČR. V těchto střediscích pracuje více než 100 kvalifikovaných energetických poradců. Bezplatné a nezávislé poradenství pro veřejnost a firmy je financované ze Státního programu na podporu úspor energie a využití obnovitelných zdrojů energie - z Programu EFEKT Ministerstva průmyslu a obchodu.

Základní vzdělávací kurzy pro energetické poradce se konaly díky finančnímu přispění Evropské unie a ve spolupráci s partnery projektu: O.Ö. Energiesparverband, Energie AG O.Ö. a společnosti E.ONKontakt:

Mgr. Ivana Klobušníková
ředitelka
ivana@eccb.cz
www.eccb.cz
387312582
387312580


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 22. 6. 2011 7:30
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Energy Centre České Budějovice (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Bezpletné a nezávislé energetické poradenství
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.