Významné certifikáty pro Eni Česká republika | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Významné certifikáty pro Eni Česká republika


Nezávislá certifikační a inspekční společnost BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC udělila společnosti Eni Česká republika certifikáty systému managementu kvality, bezpečnosti práce a životního prostředí podle standardů ISO 9001, ISO 14001 a OHSAS 18001. Slavnostní předání proběhlo za přítomnosti vedoucích představitelů a celého realizačního týmu v sídle společnosti Eni.

„Cílem naší společnosti je být dlouhodobým důvěryhodným obchodním partnerem. Výrazným krokem k trvalému zlepšování je systémové zabezpečení kvality všech poskytovaných produktů a služeb. Z tohoto důvodu jsou při všech činnostech uplatňovány zásady systému managementu HSEQ, vycházející z požadavků výše jmenovaných norem, „vysvětluje Massimo Bechi, generální ředitel Eni Česká republika, s.r.o.“
Získání certifikátu pro dovoz, nákup, prodej, distribuci ropných produktů, speciálních chemikálií a s tím související zákaznický servis, je oceněním úsilí společnosti v naplňování její dlouhodobé vize.

„Jsme rádi, že se Eni rozhodla prokázat zodpovědný přístup k bezpečnosti práce a životnímu prostředí společně s vysokou kvalitou poskytovaných služeb a produktů i prostřednictvím certifikátu od naší společnosti,“ upřesnil Jakub Kejval, generální ředitel BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o.

O společnosti Eni Česká republika, s. r.o.

Společnost Eni jako jedna z prvních zahraničních petrolejářských společností zahájila svou působnost na území tehdejšího Československa a v srpnu roku 1991 došlo k zapsání obchodní firmy Agip Československo, a.s. do obchodního rejstříku. Společnost byla zaměřena zejména na výstavbu nových a rekonstrukci zakoupených čerpacích stanic pohonných hmot.
V roce 1994 společnost zakoupila 16,33% podíl v ČESKÉ RAFINÉRSKÉ v rámci konsorcia IOC. O rok později byla v rámci privatizace zakoupena plnírna LPG v Karlových Varech spolu s dalšími sklady.
V roce 2002 byla zakoupena společnost TAMOIL PRAHA, s.r.o. a v rámci této akvizice bylo převzato do správy 23 čerpacích stanic společnosti TAMOIL.
V roce 2003 se společnost Agip stala jedním z procesorů v ČESKÉ RAFINÉRSKÉ a začala nakupovat ropu svým jménem a prodávat veškerou produkci vycházející z procesu rafinace v objemu odpovídajícím jeho podílu v ČESKÉ RAFINÉRSKÉ.
V roce 2007 byla zakoupena společnost ESSO s.r.o. a v rámci této akvizice došlo k převzetí 43 čerpacích stanic ESSO a provozu AVIO v prostorách Letiště Praha – Ruzyně. V tomto roce došlo také k navýšení podílu v ČESKÉ RAFINÉRSKÉ a to na 32,34%.
V lednu 2010 se změnil název společnosti. Stalo se tak na základě procesu racionalizace značek a přijetí jednotné značky Eni pro holding a další podniky koncernu Eni S.p.A.
Dynamický vývoj společnosti, naslouchání potřebám zákazníka, otevřený postoj a integrace společnosti, vyplývající z privatizace, jakož i odhodlání konfrontovat se na stále více konkurenčního trhu, vyžadovalo sjednocení značky tak, aby „Eni“ mohla být vnímána jako silný a jediný celek, s jednotným názvem a značkou.

V současné době přináší Eni do České republiky nejen špičkové výrobky a služby, ale i celosvětové zkušenosti a nejnovější poznatky z petrochemického průmyslu. Vyvíjí v České republice řadu aktivit, mezi nejdůležitější patří výstavba a provozování sítě čerpacích stanic, rafinérská činnost a velkoobchod s petrochemickými produkty. Eni má také významný podíl na trhu olejů a maziv pro automobilové i průmyslové aplikace, dodávky provozních kapalin, prodej LPG, topných olejů a asfaltů.

Společnost Eni Česká republika, s.r.o., jako část celosvětového koncernu Eni S.p.A., zaměstnává v České republice přibližně 100 zaměstnanců.

www.eni.cz

Kontakt:

Miroslava Jůnová
Marketing Manager
miroslava.junova@cz.bureauveritas.com
www.bureauveritas.cz
+420 731 611603


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 4

Vydáno: 3. 2. 2012 9:52
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Společnost BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o. je součástí mezinárodní skupiny Bureau Veritas, která je lídrem celosvětového certifikačního trhu a poskytuje komplexní služby v oblastech kvality, hygieny, bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, životního prostředí a společenské odpovědnosti. Důvěryhodnost společnosti podtrhuje tradice a dlouholetá zkušenost sahající až do roku1828.
Celosvětově působí společnost Bureau Veritas ve 140 zemích, kde má síť 900 kanceláří a laboratoří. Přes 46 tisíc zaměstnanců Bureau Veritas poskytuje služby více než 370 tisícům klientů.
Na území České republiky je Bureau Veritas zastoupena již více než 100 let a zaměstnává více jak 100 profesionálů. Mezi hlavní služby, které v České republice poskytuje, patří: certifikace managementu a výrobková certifikace, inspekce potravin a zemědělských komodit, testování a laboratorní analýzy, technické inspekce v průmyslu, periodické kontrolní služby provozovaných zařízení, kontrolní činnosti ve stavebnictví, služby v oblasti lodního průmyslu, kontrolní služby pro finanční sektor, školení a vzdělávání. Služby nejsou zaměřeny na vybraná odvětví nebo tržní segmenty, ale jsou poskytovány napříč odvětvími, bez ohledu na rozsah či charakter. Pro specifické případy jsou využíváni zahraniční auditoři, inspektoři a další experti.
Příklady akreditovaných certifikací poskytovaných BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC,spol. s r.o.: ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, ISO/IEC 20000, ISO 22000, ISO/IEC 27001, EMAS,GHG, ISO/TS 16949, HACCP, QC 080000, IRIS, ISCC, BRC, IFS, GTP, GMP, SA 8000, AS9100, PEFC,
C-o-C,GLOBALGAP a další.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.