Výstava VÍR ZNAKŮ A KOUSEK NEKONEČNA | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Výstava VÍR ZNAKŮ A KOUSEK NEKONEČNA


Tisková zpráva k výstavě VÍR ZNAKŮ a KOUSEK NEKONEČNA Autorů Pavla BESTY a Oldřicha TICHÉHO Výstava bude zahájena v pátek 11.5. 2012 od 18:00 hodin. Termín výstavy 14.5.- 15.6.2012 . Místo GALERIE XXL Říční 756 440 01 Louny. Úvodní slovo pronese: Ladislav Paur ředitel Galerie XXL a PhDr. Ivan Neumann Doprovodný program: HUDEBNÍ VYSTOUPENÍ ZUŠ LOUNY Výstavu pořádá: GALERIE XXL Hlavní partner GALERIE XXL: SDRUŽENÍ GALERIE XXL Partneři: ÚSTECKÝ KRAJ, MĚSTO LOUNY, VAKUTEX s.r.o. , NIELSEN s.r.o., HET a.s. Mediální partneři: ČESKÝ ROZHLAS SEVER, RÁDIO BLANÍK, MF DNES,

Záměrem výstavy je představit aktuální tvorbu autorů.

Vír znaků
Dnes, v době kdy znaky ovládly prostor mých obrazů si už ani nevybavuji ten okamžik, kdy se na nich objevily poprvé. Vlastně to nebyly ještě znaky, ale znamení. Znamení ze štítů jihočeských stavení. A ta znamení se postupně osamostatňovala, stávala se víc a víc individuálními až se změnila ve znaky, znaky lidí, lidského života i toho mého, a ty znaky ožily, začaly žít svým samostatným životem, najednou plují po ploše plátna a víří v prostoru.
Pavel Besta

Kousek Nekonečna
Tvorbu Oldřicha Tichého činí tvrdošíjné,naprosto koncentrované hledání základních parametrů života,základního důvodu tvorby, nepřetržitý pokus dotýkat se vnitřního pramene všeho jsoucího.
Děje se tak ryzími prostředky, které budují prostor obrazu z podob a rysů věcí zcela blízkých, ba takřka běžně nevnímaných.Z hlíny a bláta země, kamenů, dřev, zlomků rezavějícího železa, torz odložených, porouchaných zařízení. Svět v jeho obrazech je svět zaplněný i vystavěný z věcí obyčejných, známých a dotýkaných. A přesto je to svět tajemný ,svět , který se nikomu bez úsilí nepodává jako na dlani. Svět, který nejen , že pozorujeme my ,ale on jako tajemně živoucí bytost pozoruje nás.
Recentní obrazy Oldřicha Tichého ještě naléhavěji sugerují prostor, vlastně ještě mnohovrstevnaté prostory, které jsou prostupné a ve stejném okamžiku těžce hmotné, nepřipouštějící jakýkoli průchod. Jako by byly jedním z možných zviditelnění představy soudobé fyziky o čtrnácti rozměrném vesmíru
Ivan Neumann
VÍR ZNAKŮ a KOUSEK NEKONEČNA
Pavel Besta a Oldřich Tichý v Lounech, Galerii XXL


PAVEL BESTA
Po přestěhování do Prahy a absolvování gymnázia byl přijat na Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze.Po dvou letech studia (1977-1979) začal studovat na Akademii výtvarných umění v Praze u profesora Ballardiniho obor restaurování výtvarných děl. V třetím ročníku přešel na obor malba k prof. Janu Smetanovi a v jeho ateliéru zůstal až do ukončení studia diplomovou prací na téma jihočeská krajina (1985).
V současné době žije střídavě v Praze a v Myšenci v jižních Čechách.

Více informací: http://www.galeriexxl.cz/autori/pavel-besta.php


OLDŘICH TICHÝ
Studia: 1974-1978 SUPŠ Uh. Hradiště 1980-1986 AVU Praha. Vystavuje od r. 1986 (člen skupiny Most a Mánes) 1995 - stipendium nadace The Pollock - Krasner foundation, New York.

Více informací: http://www.galeriexxl.cz/autori/oldrich-tichy.php

Otevírací doba
Po až Pá : 11 až 17 hodin
Mimo otevírací dobu po telefonické domluvě na tel +420 775 706 023 Tel.: +420 415 655 813


Další informace o programu galerie a kontakt pro novináře:
GALERIE XXL Říční 756 440 01 Louny
zástupce galerie – Ladislav Paur , ředitel, tel: 775 706 023
e-mail: ladislav@galeriexxl.cz
www.galeriexxl.cz


Kontakt:

Ladislav Paur
Ředitel
help@galeriexxl.cz
www.galeriexxl.cz
775 706 023
415 655 813


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 3. 5. 2012 9:36
Kategorie: Kultura
Název zdroje: GALERIEXXL (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
GALERIE XXL SE ZABÝVÁ VÝSTAVAMI A PRODEJEM SOUČASNÉHO UMĚNÍ.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.