Výstava „Pavel Kantorek – Tvorba z emigrace“ ve školicím centru InGarden | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Výstava „Pavel Kantorek – Tvorba z emigrace“ ve školicím centru InGarden


Od 11.května do 22.července 2011 budou mít návštěvníci školicího centra InGarden v Praze 10 jedinečnou možnost shlédnout výstavu vtipů karikaturisty Pavla Kantorka pocházejících z let 1970 až 1988. Jedná se o výjimečnou akci, protože Kantorkovy vtipy z této doby, které jsou kresleny pouze tuší a nebyly v České republice doposud vystavovány. V rámci výstavy budou prodávány jak autorské tisky, tak i originály vystavených vtipů a knihy s ilustracemi pana Kantorka. Vernisáž výstavy bude 10.5. od 19,00 hodin pro registrované účastníky (ingarden@ingarden.cz). Na vernisáži bude přítomen pan Pavel Kantorek osobně a také osobně bude podepisovat autorské tisky, popř. knihy.

V rámci vernisáže proběhne dobročinná aukce originálů více než 80 kreseb. Jejich vydražením můžete přispět ke vzniku knihy „Mluv se mnou“ podporující lepší komunikaci lékařů a jejich pacientů. Vydání knihy připravuje a vydává nadace T-SOFT ETERNITY, ilustrace v knize jsou od Pavla Kantorka.

Pan profesor RNDr. Pavel Kantorek, Ph.D. nám dovolí touto výstavou nahlédnout do hlubin dvou různých osobností - na jedné straně do hlubin vědy zahleděný badatel a na straně druhé humorista, nacházející vtip v běžných situacích kolem sebe. Sám Pavel Kantorek to tak ale nevidí:
Vtipy mě napadají v době, když řeším nejsložitější problémy časoprostoru, zabývám se složitými rovnicemi. Zahlédnu směšnou situaci v době, kdy je mozek nejvíce unaven, jakoby hledal způsob, jak si odpočinout. Náhle se objeví zkratka, kdy jsou k sobě přiřazeny situace, které zdánlivě spolu nemají nic společného a najednou to v mozku klikne, zrodí se vtip a hlava dostane nový přísun energie.“

Získáním výhradních autorských práv Pavla Kantorka pořádá agentura SHOCK nevšední projekt v němž bude v následujících pěti letech vystavovat a prodávat jeho autorské tisky. K vidění a koupi budou navíc i zatím nevystavované kresby a i omezený počet originálních kreseb. Ve školicím centru InGarden, popř. na stránkách www.ingarden.cz v eGalerii je k nahlédnutí nový katalog s nabídkou konkrétních vtipů, které je možné si objednat. Fanoušci oblíbeného českého karikaturisty si tak mohou odnést svůj oblíbený vtip s sebou domů nebo s ním potěšit blízké.
V Kanadě je Pavel Kantorek uznávaným vědcem. Kreslířstvím se na univerzitě nechlubí, i když to asi všichni vědí. Když jednou nakreslil ve svých bajkách pár stupidních slepic, feministky ho chtěly žalovat. Ale my u nás v Čechách se raději kamarádíme s jeho humorem.

První výstava „Kantorkových vtipů“ s názvem Humor života byla ve školicím centru InGarden už na konci roku 2010.

Základní informace ze života pana profesora RNDr. Pavla Kantorka,Ph.D.:

 1942 se začal na svět dívat s humorem a stále tento pohled udržuje.
 Na Masarykově univerzitě v Brně studoval experimentální fyziku.
 V roce 1968 emigrovala do Kanady, kde pokračoval ve studiu fyziky.
 Je profesorem na Ryerson University v Torontu a má vlastní grafickou firmu.
Základní informace o výstavě:

 Vernisáž 10.května 2011 spojená s dobročinnou aukcí pro nadaci T-SOFT ETERNITY 80 originálních kreseb, vyvolávací cena 3333,-Kč
 83 kreseb ke shlédnutí
 razítko kočky k obtisknutí
 autorské tisky a omezený počet originálních kreseb ke koupení po celou dobu výstavy, konkrétní si je možné objednat předem v eGalerii – www.ingarden.cz
 výstava bude otevřena pro veřejnost od 11.května do 22.července 2011
v pracovní dny od 9,00 do 17,00 hodin, otevřené sobotní dny jsou aktualizovány na www.ingarden.cz
 Vstupné je dobrovolné a v rámci spolupráce s humanitární organizací UNICEF jí bude předáno na podporu dlouhodobých programů v oblasti vzdělávání.

Základní informace o organizátorech a partnerech výstavy:
 SHOCK ,s.r.o.
Společnost se zabývá event managementem, konferencemi a organizací i pořádáním školení.
Ve spolupráci s FN Brno v současné době realizuje certifikovaná školení první pomoci na lodi, pro kojence a děti, školí firemní řidiče. Provozuje školicí a vzdělávací centrum InGarden. Jako doplňkovou aktivitu pořádá kulturní akce a výstavy.
 NADACE T-SOFT ETERNITY
Nadace byla založena společností T-SOFT a.s. k 1.1.2010. Má vizi vymýšlet a pomoci realizovat projekty, které vyžadují účast více oborů, projekty, které by třeba samostatně ani nemohly vzniknout. Účelem nadace je podporovat projekty zaměřené na vytváření kvalitativně nových vzdělávacích, komunikačních a kulturních výstupů založených na mezioborovém přístupu, synergii a netradiční spolupráci.
V roce 2010 vydala nadace T-SOFT ETERNITY knihu „Nemoc jako výzva?“. Tato publikace je rozhovorem lidí různých profesí na téma zdraví, nemoc, vážná nemoc a jak k tomu přistupovat.Jako další mezioborový projekt v rámci projektu Mluv se mnou chystá v letošním roce nadace stejnojmennou knihu. Cílem je vytvořit návod pro pacienty, jejich rodiny, lékaře i další zdravotnický personál pro lepší vzájemnou komunikaci. Mluvit jeden s druhým je základ pro řešení nelehkých životních situací. A Pavel Kantorek již ilustrováním například knížky Hovory R prokázal, že umí svými laskavými obrázky odhlečit i nelehká témata.
 UNIREC,s.r.o.
Dovoz a distribuce produktů nízkonapěťové elektrotechniky velkoobchodům, investorům a projekčně-montážním organizacím.
 Školicí centrum InGarden - Původní industriální citlivě zrekonstruované prostory nabízí ničím nerušené místo v Praze se třemi sály pro pořádání seminářů, školení. Variabilní plochy místností od 50 do 90 m2. WIFI internet zdarma. Výborná dostupnost pomocí MHD (metro, tram, bus).
 UNICEF
mezinárodní humanitární organizace
 Country rádio
Hudební stanice vysílá country, folk, hudbu 60. let, spirituály, gospely a trampskou hudbu.
Již několik let podporuje projekty SHOCK a InGarden.


Více informací naleznete na www.shock.cz a www.ingarden.cz.
Školicí centrum InGarden, Nad Primaskou 292/45, Praha 10

V případě dotazů a registarací na vernisáž se prosím, obracejte na
Barbora Horešovská - kurátorka výstavy
603 485 193
horesovska@shock.cz
Kontakt:

Barbora Horešovská
jednatel
horesovska@shock.cz
+420603485193
+420274780575


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 5. 4. 2011 9:48
Kategorie: Kultura
Název zdroje: SHOCK,s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Eventová a školicí firma SHOCK. V rámci školení vypisujeme stále nové otevřené i certifikované kurzy pro odborníky i veřejnost. Jako eventová agentura zajišťujeme pro své klienty plný servis při pořádání konferencí i jiných akcí, pro menší školení pronajímáme vlastní prostory ve školicím centru InGarden v Praze 10.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.