Výstava na Betlémě potěší dětským pohledem na stáří | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Výstava na Betlémě potěší dětským pohledem na stáří


Domov seniorů Drachtinka ve spolupráci s hlineckými školami a SLS Vysočina pořádají výstavu dětských obrázků s názvem: „Šťastné stáří očima dětí“. Slavnostní zahájení výstavy proběhne 8. listopadu v 17 hodin v památkové rezervaci Betlém v domku č.p. 362. Průběh vernisáže oživí Zpívající heligonky z Pardubic.

Z mnoha obrázků, které jsme shromáždili v rámci celostátní výtvarné soutěže z pěti hlineckých škol, klienti Domova seniorů Drachtinka vybrali 3 vítězné ve 3 kategoriích. Součástí výstavy jsou fotografie Jany Malé, které nápaditým způsobem dokumentují průběh podzimního odpoledne v Domově, kde výběr obrázků probíhal. „Pro klienty to bylo těžké rozhodování. Všechny obrázky jsou moc krásné. Vtáhnou vás do dětského světa a zahřejí na duši“, řekla sociální pracovnice Domova Mgr. Radka Bencová.

Autorům vítězných obrázků budou předány krásné ceny. Jsou jimi: Pavel Odehnal - 5 let - MŠ Budovatelů, Martina Chmelíková - 13 let - ZŠ Resslova, Tereza Bendíková - 14 let - ZŠ Smetanova. Díky laskavosti tiskárny Grafies, a.s. se můžeme těšit na barevné reprodukce těchto vítězných obrázků ve formě pohlednic, které budou věnovány na památku každému návštěvníkovi výstavy.

Výstavu můžete navštívit do 30. listopadu. Otevřeno je od úterý do neděle od 8,30 do 16 hodin, polední přestávka 12-12,30 hodin. Vstupné je dobrovolné. Výtěžek ze vstupného bude věnován, v rámci veřejné sbírky, na vybudování Víceúčelového parku Drachtinka. Po skončení výstavy budou výtvarná dílka vystavena v prostorách Domova seniorů Drachtinka.

Původní inspirací této výstavy je celostátní výtvarná soutěž, kterou vyhlásila Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky. Cílem projektu je odstraňovat stereotypy a předsudky o stáří a podporovat seniorský věk jako plnohodnotnou etapu lidského života. Celý projekt můžete sledovat na stránkách www.stastne-stari.cz.
Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 7. 11. 2011 7:48
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Domov seniorů Drachtinka (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.