Výstava Michal Šiml: JINÉ HLASY, JINÉ POKOJE | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Výstava Michal Šiml: JINÉ HLASY, JINÉ POKOJE


MICHAL ŠIML – JINÉ HLASY, JINÉ POKOJE Galerie Chodovská tvrz – velká galerie Vernisáž: 12.5.2011 od 19 hod Výstava trvá: 13.5. - 26.6.20011

Člen umělecké skupiny Pode Bal, Michal Šiml, poprvé představuje průřez individuální tvorbou za posledních pět let. Na rozdíl od projektů skupiny, které byly především kritikou společnosti (například kontroverzní výstava Malík urvi) se nyní Šiml prezentuje v nové, komornější podobě. Akvarely, fotografie a videa nabízejí pohled do světa na pomezí mužské a ženské identity.
„Zajímá mě hlavně téma nevyhraněné identity a stereotypy mužských a ženských rolí. Dlouhodobě pracuji na několika tematických cyklech, které na sebe navzájem reagují. Například fotografický diptych Adam a Eva, který je variací na klasický příběh a série akvarelů Gender Bender. Některé tyto práce již byly představeny v rámci kolektivních výstav, například na výstavě Zlomené květiny, která se zabývala tématem domácího násilí. Výstava v Chodovské tvrzi je ale úplně prvním shrnutím mé současné tvorby, napříč žánry“ říká Michal Šiml o nové výstavě.
Michal Šiml je od roku 1998 členem umělecké skupiny Pode Bal. Samostatně vystavoval například v drážďanské galerii Gebr. Lehman, na hamburském Subvision. Kunst. Festival. Off a v Karlín Studios. Je zahrnut v celosvětovém almanachu politického umění londýnské galerie B+B. Letos se účastnil výstavy Comming Soon v galerii NoD, která byla součástí festivalu ženské Queer kultury Jiný pohled a výstavy Zlomené květiny v pražské galerii Trafačka.
Kontakt:

Salome Geregayová
Marketing a PR
salome@chodovskatvrz.cz
www.chodovskatvrz.cz
725 551 057


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 4. 5. 2011 10:19
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Chodovká Tvrz (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Galerie Chodovská tvrz klade důraz především na výstavní a galerijní aktivity a to i v jejich sociálních rolích.
Určujícím faktorem dramaturgie je orientace na současnou malbu a její přesahy v souvislostech s aktuálními kritickými tendencemi oboru.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.