Výstava fotografií zahájí Babí léto s Drachtinkou | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Výstava fotografií zahájí Babí léto s Drachtinkou


Počasí letošního léta nás již asi nepřekvapí, a tak jediným pozitivem může být nadcházející babí léto, ale kdo ví. Pokud se nechcete spoléhat na nejisté předpovědi a raději prožijete příjemné podzimní dny, nesmíte bez povšimnutí přejít Babí léto s Drachtinkou, což je název několika kulturních akcí hlineckého domova seniorů.

Dveře Babímu létu s Drachtinkou otevře výstava fotografií Václava Hromka. Vernisáž výstavy, jejímž tématem jsou „Dny slunečné i ty jiné“, proběhne v prvním patře domova seniorů ve čtvrtek 1. září od 17 hodin. Vstupné na veřejnosti volně přístupnou výstavu je dobrovolné a vystavené obrázky si můžete prohlédnout až do 30. září 2011.
„Jedná se o prodejní výstavu, pokud vás nějaká fotografie zaujme, můžete si ji zakoupit. Výtěžek z prodaných fotografií podobně jako výtěžek ze vstupného poputuje na veřejnou sbírku, která je určena na výstavbu další etapy venkovních bezbariérových prostor, tentokrát se jedná o Víceúčelový park Drachtinka,“ doplnil k výstavě Marek Bíško, ředitel domova seniorů.
Babí léto s Drachtinkou pokračuje v pondělí 12. září Zahradní slavností, která se bude konat od 14:30 v bezbariérových zahradách Domova seniorů Drachtinka. Akce bude slavnostním otevřením zahrad, které jsou určeny nejen pro obyvatele domova seniorů, ale i pro širokou veřejnost. Babí léto s Drachtinkou vyvrcholí v neděli 18. září, kdy od 14 hodin vystoupí v kostele Narození Panny Marie v Hlinsku oblíbená česká zpěvačka Petra Janů v doprovodu pianisty Karla Štolby.
Babí léto s Drachtinkou se koná pod záštitou města Hlinska. Domov seniorů Drachtinka děkuje všem partnerům a sponzorům, kteří se na akci podíleli.

HLAVNÍ PARTENR: PR1.cz, s.r.o.
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI: Chrudimský deník, Český rozhlas Pardubice, Rádio Blaník, Life4us.cz
SPONZOŘI: Mlékárna Hlisnko, s.r.o., Lom Matula a.s., Instav a.s., Husqvarna Česko, s.r.o., AG FOODS Group a.s., Hovorka Catering, s.r.o., Garantis Pardubice, Tiskárna H.R.G. spol. s r.o., Tiskárna Grafies, a.s., Tiskárna Martin Peroutka, LINET spol. s r.o., Nadace Komerční banky, a.s. – Jistota, FRANTISEK.eu, Pivovar Rychtář – Cervesia, s.r.o.
PARTNEŘI: Římskokatolická farnost Hlinsko, Soubor lidových staveb Vysočina, Městské informační centrum Hlinsko, Základní umělecká škola Hlinsko
UMĚLCI A PRODUKCE: Petra Janů, Karel Štolba, Agentura Michal Zelenka – POP KONCEPT, Václav Hromek, Dechový soubor Hlienčanka, Dětský folklórní soubor Vysočánek, Petr Pavlík

Kontakt:

Markéta Janečková
marketa.janeckova@pr1.cz
www.drachtinka.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 31. 8. 2011 9:09
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Domov seniorů Drachtinka (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.