Výstava „Budoucnost území kolem Masarykova nádraží“ zahájena | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Výstava „Budoucnost území kolem Masarykova nádraží“ zahájena


Proměny území kolem Masarykova nádraží očima sedmi architektů V budově Fakulty architektury v pražských Dejvicích byla zahájena výstava architektonických studií s názvem „Budoucnost území kolem Masarykova nádraží.“ Společnost Masaryk Station Development zde vystavuje nápady sedmi architektonických studií, jak proměnit nevyužitý prostor kolem Masarykova nádraží v nové pulsující městské centrum.


„S ohledem na rozsah a význam tohoto území jsme se již v roce 2009 rozhodli oslovit vybrané osobnosti kulturního, architektonického a podnikatelského prostředí se žádostí o spolupráci při hledání neotřelého a nadčasového nápadu na způsob využití tohoto území,“ říká Tomáš Kadeřábek, ředitel projektu, Masaryk Station Development a.s. (MSD). Společnost proměny tohoto prostoru diskutovala u Kulatého stolu s historiky, politiky i architekty a v loňském roce vznikla publikace studií nazvaná „Inspirace“. Letošní výstava „Budoucnost území kolem Masarykova nádraží“ je výsledkem práce sedmi prestižních architektonických studií a představujeme na ní sedm zcela rozdílných pojetí tohoto prostoru. „Cílem bylo nalézt neotřelé myšlenky a nápady pro budoucí developerský projekt“, dodává Tomáš Kadeřábek. Výstava je otevřená veřejnosti do konce června a její součástí jsou také tzv. „Autorská čtení“, na kterých jednotlivá architektonická studia představí své návrhy.

Výstava „Budoucnost území kolem Masarykova nádraží“ je k vidění v aule nové budovy Fakulty architektury, Thákurova 9, Praha 6 – Dejvice, každý pracovní den od 9 do 19 hod a potrvá od 31. května do 30. června 2011. „Autorská čtení“ se konají 1. a 2. 6. 2011 vždy od 15 hod na tomtéž místě. Vstupné na výstavu i „Autorská čtení“ je zdarma.
Kontakt:

Andrea Pitronová
Account Manager
andrea.pitronova@crestcom.cz
www.crestcom.cz
731613614


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 31. 5. 2011 15:22
Kategorie: Reality
Název zdroje: Masaryk Station Development (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Více informací o projektu:
Masarykovo nádraží je nejstarším pražským železničním nádražím. Jeho vznik se datuje již do roku 1845, kdy zde byl zahájen provoz pro veřejnost mezi Prahou a Vídní. Již zpočátku jezdily dva vlaky denně, dnešní kapacita nádraží je 320 převážně regionálních vlaků za 24 hod. Prostor dnešního Masarykova nádraží a přilehlých pozemků je jedním z největších dopravních uzlů v hlavním městě, který propojuje příměstskou železniční dopravu, metro a ostatní složky MHD. Vlastní budovy a prostory nádraží jsou ve většině již za svou životností a jejich přestavba právě probíhá. S vědomím, že nejen obnova nádraží, ale i přeměna přilehlých ploch jsou nezbytné, vyhlásily v roce 2002 České dráhy, a.s. (ČD) výběrové řízení na strategického partnera, který by společně s Českými dráhami území investičně připravil a vhodně zastavěl. Vítězem výběrového řízení se stala společnost Masaryk Station Investment, a.s. (MSI), jejímiž akcionáři byly společnosti ING Real Estate Development CR s.r.o., Sudop Group a.s. a Morávka Centrum a.s. MSI založila se společností ČD společný podnik Masaryk Station Development, který je za celkovou revitalizaci a rekonstrukci území zodpovědný. V roce 2010 došlo ke změně akcionářské struktury MSI a současnými akcionáři jsou Sudop Group a.s. a Morávka Centrum a.s. Společnost Masaryk Station Development, a.s. (MSD) je tedy společný podnik Českých drah, a.s. a skupiny investorů. V současné době realizuje rekonstrukci Masarykova nádraží a zároveň připravuje celkovou revitalizaci přilehlého, dnes již pro železniční funkci nevyužívaného území.

Pro více informací kontaktujte:

Tomáš Kadeřábek
Ředitel projektu
Masaryk Station Development, a.s.
Olšanská 1a
130 00 Praha 3
Tel. 267 094 350
Fax: 222 728 156
E-mail: tomas.kaderabek@msdevelopment.cz


Informace pro média:

Andrea Pitronová, Lenka Míčková
Crest Communications a.s.
Ostrovní 30
110 00 Praha 1
Tel. 222 927 111
GSM: 731 613 614
Fax: 234 648 666
E-mail: andrea.pitronova@crestcom.cz; lenka.mickova@crestcom.cz

PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.