Vysoké ceny pohonných hmot firmy kompenzují šetrnějším zacházením s firemními vozy | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Vysoké ceny pohonných hmot firmy kompenzují šetrnějším zacházením s firemními vozy


Vysoké ceny pohonných hmot v České republice nutí dopravce často tankovat v zahraničí. Ne všechny tuzemské firmy však mají takovou možnost, ale většině z nich komplikuje vysoká cena benzínu a nafty podnikatelské aktivity. České firmy tuto situaci řeší nejen snahou o úsporu pohonných hmot a hledáním levnějších čerpacích stanic, ale především šetrnějším zacházením s firemními automobily a lepší správou vozového parku.

„Ceny benzínu se totiž mnohdy liší až o několik korun. Tento rozdíl se pak zejména u firem, které své vozy pravidelně využívají, značně projeví v nákladech. Například čtyři koruny rozdílu na jednom litru pohonných hmot, znamenají při natankování padesáti litrů úsporu ve výši 200 korun. To je v přepočtu minimálně pět litrů paliva při jeho koupi u levnější čerpací stanice,“ popisuje zkušenosti a způsob přemýšlení dopravců i podnikatelů Tomáš Hoplíček ze společnosti HI Software Development.

Výdaje spojené s nákupem pohonných hmot je třeba kompenzovat jinde.
Čerpání pohonných hmot pouze u stanic, kde prodávají levnější benzín, není podle Hoplíčka trvalé řešení. Cenám pohonných hmot je nutné se přizpůsobit a spíše hledat další možnosti, jak ušetřit za provoz.
„Systém pro komplexní správu vozového parku WEBDISPEČINK napomáhá ke snížení nákladů spojených s provozem firemních vozů. Jde o unikátní technologické řešení, které umí monitorovat mnoho parametrů. Jejich sledováním a následným vyhodnocením mohou dopravci ušetřit na dalších nákladech a tím kompenzovat výdaje za drahé pohonné hmoty,“ popisuje efektivní řešení Hoplíček a dodává, že WEBDISPEČINK zvládá mimo běžných funkcí jako je automatické vyplňování knihy jízd, on-line sledování polohy vozidel, také mnoho dalších funkcí, mimo jiné sledování technického stavu vozidla, čímž lze předejít závažným poruchám a výdajům za opravy.

Drahý benzín nutí firmy hledat provozní úspory
WEBDISPEČINK umožňuje také porovnání spotřeby pohonných hmot mezi jednotlivými vozidly. Pokud s vozy jezdí stále stejní řidiči, je pak jednoduché určit, který z nich zachází s vozidlem šetrněji. Přesné údaje o způsobu jízdy řidiče pomáhá také zjistit tzv. akcelometr, který je součástí mobilní jednotky. Ta je zabudovaná ve vozidle a tvoří technickou část systému WEBDISPEČINK. Agresivní rozjezdy, nebezpečné brždění, neplynulá jízda, to vše jsou faktory, které vedou nejen k vyšší spotřebě benzínu ale i k rychlejšímu opotřebení vozu.
„Šetřit se dá ale i zavedením oboustranná komunikace mezi řidičem a dispečerem. Řidič tak může dostávat pomocí WEBDISPEČINKU přesné instrukce přímo do navigace, případně do tabletu či chytrého telefonu“ doplňuje Tomáš Hoplíček. Díky tomuto neustálému spojení lze snížit celkový počet najetých kilometrů a zvýšit efektivitu využití vozidla.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 24. 10. 2012 16:23
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.