Vyškovský ZOO park se rozrostl o expozici o třídění odpadu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Vyškovský ZOO park se rozrostl o expozici o třídění odpadu


Vyškov - Unikátní ekokoutek, který atraktivní a zábavnou formou prezentuje problematiku třídění a využívání odpadů, začal o víkendu fungovat ve Vyškově. Téma návštěvníkům tamního ZOO parku zprostředkovává speciální informační tabule s otočnými válci se vzorky recyklovaných materiálů. Z těch je také vyrobena většina prvků a mobiliáře. Ekokoutek vznikl díky společnému projektu autorizované obalové společnosti EKO-KOM, a. s., Jihomoravského kraje a ZOO parku Vyškov.

„Na malém prostoru jsme se snažili zprostředkovat malým i velkým návštěvníkům vyškovského zoo parku zajímavé informace o třídění odpadu a jejich recyklaci,“ uvedl Milan Hroudný z autorizované obalové společnosti EKO-KOM, a. s., která informační aktivity na podporu třídění odpadů v Jihomoravském kraji financuje.

Expozice je umístěná v prvním podlaží budovy environmentálního vzdělávacího centra Hanácký statek. Centrálním prvkem je informační panel s 9 průhlednými otočnými válci. V nich jsou umístěny ukázky recyklovaných materiálů z vytříděných odpadů – například takzvaný PET-flake – rozdrcené a vyčištěné „vločky“ z plastových lahví, které následně slouží třeba k výrobě umělých vláken. „Ve válcích si zájemci mohou prohlédnout také materiály či výrobky z papíru, nápojového kartonu a skla. Informační tabule obsahuje kromě otočných válců také zajímavé údaje týkající se třídění a rovněž informace o výrobě a zpracování jednotlivých komodit včetně popisu prezentovaných exponátů,“ doplnil Hroudný.

Díky umístění ekokoutku v interiéru bylo možné do expozice zabudovat specifické prvky, které potěší především menší děti: z „domků“, které jsou vyrobené z recyklovaného plastu, si mohou za asistence rodičů postavit celé „městečko“, které je možné různě obměňovat, v každé své podobě však bude především báječnou prolézačkou.

Součástí recyklačního koutku jsou i hrací prvky vyrobené z recyklovaného papíru, například zvířata, kostky či kartonové domky. Na své si ale přijdou i větší děti a dospělí. Ti totiž budou mít k dispozici dotykovou obrazovku s krátkými tematickými filmy, a počítačovými aplikacemi o třídění odpadů pro děti i dospělé. Samozřejmostí jsou pak odpočívadla, respektive lavičky vyrobené také z recyklovaného plastu.

Stručně o aktivitách na podporu třídění odpadů

Cílem aktivit, které jsou součástí dlouhodobého projektu autorizované obalové společnosti EKO-KOM, a. s., a Jihomoravského kraje, je zvýšení množství a kvality separovaného odpadu. Obyvatelé Vyškovska se v rámci projektu mohou mimo jiné setkat se speciálními polepem svozového automobilu společnosti RESPONO, zúčastnit se mohli také venkovních akcí se zábavným programem a soutěžemi. Podobný koutek jako ve Vyškově byl v těchto dnech zprovozněn v brněnské zoologické zahradě. Samotný Vyškov se letos v prestižní soutěži pro obce „My třídíme nejlépe“ umístil v kategorii měst na druhém místě. Více informací je k dispozici na internetových stránkách www.tridime-jihomoravsky.cz.Kontakt:

Miroslav Grass
jednatel
grass@eu4.cz
www.eu4.cz
777152707


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 20. 12. 2011 19:40
Kategorie: Zábava
Název zdroje: Eufour PR, s. r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Vztahy s médii a veřejností (zpracování tiskových zpráv, organizace tiskových konferencí, monitoring výstupů, poradenství), komplexní propagace služeb a výrobků
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.