Výrobce přípravků Air Wick dobrovolně stahuje jednu šarži osvěžovače vzduchu Air Wick se 100% přírodním hnacím plynem „Svěžest vodopádu“ | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Výrobce přípravků Air Wick dobrovolně stahuje jednu šarži osvěžovače vzduchu Air Wick se 100% přírodním hnacím plynem „Svěžest vodopádu“


Praha, 29. srpna 2011 – Společnost Reckitt Benckiser se dobrovolně rozhodla v rámci dodržování přísné kvality svých výrobků stáhnout z trhu produktovou šarži osvěžovače vzduchu Air Wick se 100% přírodním hnacím plynem „Svěžest vodopádu“, která byla vyrobena dne 5. dubna 2011 v časovém rozmezí 15:00 až 17:30. Tuto šarži lze u konkrétního výrobku přesně určit na spodní straně sprejové dózy.

Číslo šarže lze snadno identifikovat na dně dózy. Je ve formátu dvanáctimístného kódu a skládá se z 11 číslic a 1 písmene. Prvních šest čísel označuje den výroby (050411 tedy znamená, že daný výrobek byl vyroben 5. dubna 2011), následující písmeno a číslice jsou znakem výrobní linky (v tomto případě G4). Poslední čtyři číslice značí čas, kdy byl daný kus vyroben (15:30).

Podle vyjádření společnosti Reckitt Benckiser se skutečně jedná o čistě preventivní opatření poté, co byl u pěti dóz zjištěn únik rezavě zbarvené voňavé tekutiny, přičemž nelze vyloučit možnost náhlého úniku stlačeného vzduchu. Jelikož tento stav neodpovídá jakostním standardům výrobků Air Wick, rozhodla se společnost dobrovolně stáhnout z trhu výrobní šarži osvěžovače vzduchu Air Wick se 100% přírodním hnacím plynem
„Svěžest vodopádu“, která byla vyrobena dne 5. dubna 2011 v časovém rozmezí od 15:00 do 17:30. Tento osvěžovač obsahuje jako hnací plyn stlačený vzduch, nikoli vznětlivé plyny, jako je např. butan. Unikající tekutina není zařazena mezi nebezpečné či vznětlivé látky.

Všichni zákazníci, kteří ve svých domácnostech mají osvěžovač vzduchu Air Wick se 100% přírodním hnacím plynem „Svěžest vodopádu“ vyrobený 5. dubna 2011 mezi 15:00 a 17:30, by měli tuto dózu vyhodit do uzavíratelného koše nebo přímo do venkovního kontejneru. Tyto dózy jsou ve směsném odpadu neškodné.

Upozornění: Toto opatření se v České a Slovenské republice netýká žádných jiných variant osvěžovačů vzduchu Air Wick se 100% přírodním hnacím plynem ani jiných výrobků značky Air Wick.

Veškeré dotazy zodpoví zákaznické informační centrum společnosti:
Na otázky od spotřebitelů odpoví:
Alena Zengerová, + 420 777 965 212
mail: alena.zengerova@rb.com
Na otázky od médií odpoví:
Maja Ošťádalová, + 420 602 44 10 10
mail: maja.ostadalova@grayling.com

O společnosti Reckitt Benckiser
Reckitt Benckiser je jedním z předních světových výrobců pracích, mycích a čisticích prostředků, přičemž se svými výrobky též úspěšně působí v oblasti zdraví a osobní péče. Mezinárodní obchodní aktivity v téměř 200 zemích a 60 poboček firmy řídí vedení společnosti z centrály v Anglii. Činnost firmy na českém trhu koordinuje dceřiná společnost Reckitt Benckiser (Czech Republic) s.r.o. sídlící v Praze. Sortiment výrobků zahrnuje mimo jiné značky jako Finish/Calgonit, Vanish, Air Wick, Calgon, Cillit Bang, Harpic, Veet, Durex a Scholl. V oblasti zdravotnictví jsou to značky Strepsils, Nurofen a Gaviscon, které jsou též součásti portfolia výrobků společnosti Reckitt Benckiser, jež má za sebou více než 190-letou historii působení na trhu.
www.reckittbenckiser.com
Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 29. 8. 2011 16:00
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Grayling Czech Republic (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.