Výkony PPL v roce 2007 | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Výkony PPL v roce 2007


Expresní balíková služba PPL přepravila loni o třetinu zásilek více než v roce 2006

Praha, 7. února 2008:
Společnost PPL CZ, člen skupiny Deutsche Post World Net a systémový partner DHL, přepravila v roce 2007 téměř 15 miliónů balíků a zaznamenala tak meziroční nárůst o více jak 28 procent. V loňském roce společnost pokročila také na poli výstavby nových dep a terminálů. Díky otevření nových staveb v Humpolci (v říjnu) a Líbeznici u Prahy (v září) se celkový počet regionálních dep PPL rozšířil na třináct. Nové terminály otevřela PPL ve spolupráci s partnerskou společností DHL v Teplicích a Plzni. Další významnou novinkou společnosti PPL v roce 2007 bylo spuštění dlouho očekávané služby B2C – přepravy na soukromé adresy.

Společnost PPL má za sebou velmi úspěšný rok. Jejích služeb využilo v meziročním srovnání o jednu třetinu více zákazníků.

„Děkujeme všem, kteří v loňském roce využili služeb PPL CZ. Výsledek odráží naši dlouhodobou snahu poskytovat služby založené na trvalé hodnotě a produktech šitých na míru potřebám jednotlivých zákazníků. Jsme si vědomi pozice vůdčí společnosti na trhu expresních přeprav balíkového zboží a s tím související odpovědnosti vůči klientům, kteří nám svěřili zajištění distribuce svého businessu.S touto důvěrou nehazardujeme a neustále rostoucímu zájmu o naše přepravní služby podřizujeme budování kapacit terminálové sítě ve formě výstavby nových technologicky moderně vybavených dep a neustálou inovaci všech souvisejících přepravních procesů ,“ říká výkonný ředitel společnosti Jiří Hondl.

V 3. kvartále roku 2007 otevřela PPL dvě nové pobočky (v Humpolci pro region Vysočina a v Líbeznici u Prahy provozně zabezpečující severní okraj Prahy a středních Čechy). Další nové terminály otevřela PPL i ve spolupráci s partnerskou společností DHL v Plzni a v Teplicích. Tento krok umožňuje rychleji a efektivněji obsloužit zákazníky v těchto regionech a zároveň vytváří potřebné kapacity v rámci terminálové sítě PPL CZ.

Významným krokem PPL bylo v dubnu loňského roku oficiální spuštění nové služby, po které již několik let trh volá – přepravy na soukromou adresu. Základ tohoto produktu je postaven především na optimalizaci procesů ovlivňujících vlastní doručení zásilky příjemci a proaktivní komunikaci s daným příjemcem. Do všech těchto procesů je rovněž zapojeno i nové klientské centrum, které rovněž v uplynulém roce zahájilo svou činnost a kterému se podařilo optimálním způsobem využít svých kapacit technických možností a zároveň neztratit kontakt s děním v regionech.

„Příjemce je před započetím vlastního doručování kontaktován s cílem domluvit podrobnosti a způsob doručení. Tento krok je přínosem pro obě strany. Kurýr má větší jistotu, že příjemce zastihne a ten zase ví, kdy může doručení očekávat a co k tomu bude potřebovat, případně na jaké adrese bude k zastižení. Kontakt probíhá tím nejefektivnějším způsobem - přímo mezi zákazníkem a řidičem za podpory klientského centra,“ vysvětluje Jiří Hondl.

Další přidanou hodnotou pro zákazníka v krajských a bývalých okresních městech je možnost vybrat si doručení ze dvou časových oken. Standardní denní okno je mezi 8:00 a 18:00 hod. a večerní mezi 17:00 a 21:00 hod. Služba vychází vstříc všem příjemcům, kterým doručení v době mezi 8:00 a 18:00 hod. z různých důvodů nevyhovuje.

„Vedle České pošty je PPL prvním poskytovatelem, který s touto službou v České republice přichází. I v rámci Evropy není mnoho expresních služeb, které by pro tento segment vytvořily samostatný produkt. Očekáváme, že během několika let bude počet balíků na soukromou adresu dohánět počet standardních obchodních zásilek,“ dodává Milan Loidl, marketingový a obchodní ředitel PPL CZ.


Pro další prosím informace kontaktujte:
PPL CZ s.r.o.
Milan Loidl, Ředitel pro marketing a prodej
Tel.: +420 225 990 760
E-Mail: mloidl@ppl.cz
Agentura PLEON Impact
Josef Jelínek, Account Executive
Tel: +420 220 540 147-8
E-Mail: josef.jelinek@pleon-impact.cz


O společnosti PPL
Společnost PPL - Professional Parcel Logistic byla založena v roce 1995 a od té doby si vybudovala pozici leadera na českém trhu v oblasti expresní přepravy balíků z domu do domu pro podniky, firmy a podnikatele (business-to-business) s doručením následující pracovní den. Zásilky jsou denně přepravovány flotilou téměř 700 dodávkových vozů a manipulovány v 13 regionálních depech a na centrálním překladišti v Praze, které je vybaveno nejmodernější automatickou třídící linkou. V současné době působí PPL na českém trhu jako partner společnosti DHL – leadera na poli mezinárodní přepravy, neboť počátkem roku 2006 nabyla společnost Deutsche Post World Net, pod níž DHL spadá, v PPL 100% podíl vlastnictví.


O společnosti Deutsche Post World Net
Deutsche Post World Net je největší logistickou skupinou na světě. Integruje společnosti Deutsche Post, DHL a Postbank. Tato skupina nabízí řešení na míru pro řízení a realizaci přepravy zboží a zajišťování informačních, platebních a finančních toků. Svým zákazníkům nabízí výhody globální sítě posílené detailními znalostmi jednotlivých lokálních trhů. DPWN je také předním poskytovatelem služeb dialog marketingu a disponuje jedinečným portfoliem efektivních outsourcingových a systémových řešení poštovních služeb. Tržby skupiny dosáhly v roce 2006 více než 60 miliard eur. Skupina DPWN zaměstnává přibližně 500 000 lidí v 220 zemích a teritoriích a je jedním z největších zaměstnavatelů na světě.


Kontakt:

Lucie Gleichová
Marketingový specialista
lgleichova@ppl.cz
225990763


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 7. 2. 2008 17:05
Kategorie: Doprava
Název zdroje: PPL CZ s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Expresní balíková služba - přeprava balíků po ČR a EU.

PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.