Výhodnější povinné ručení v pěti krocích | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Výhodnější povinné ručení v pěti krocích


Povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti z provozu vozidla je každoroční starostí všech řidičů. Na trhu působí řada pojišťoven se spoustou produktů, vybrat nejvýhodnější povinné ručení proto není snadné. Při volbě je nezbytné zohlednit nejen cenu, ale také služby, které řidič využije v případě nehody. Poradíme vám, podle jakých kritérií se rozhodovat.

1. Kromě ceny zvažte i další kritéria
Spořivé řidiče určitě potěší skutečnost, že ceny povinného ručení dlouhodobě klesají. Podle České kanceláře pojistitelů je pokles cen ročně asi šestiprocentní. V honu za nejnižší nabídkou by však řidiči neměli zapomínat na to, že cena je jen jedním z kritérií. K těm dalším patří rozsah asistenčních služeb, výše pojistného plnění nebo možnost zvýhodněného připojištění. Podle názoru odborníků však další snižování cen povinných ručení není příliš reálné. Lze tedy očekávat, že si pojišťovny začnou konkurovat hlavně nabídkou dalších doplňkových služeb pro řidiče.

2. Srovnejte různé nabídky na internetu
Chcete-li si vytvořit dokonalý přehled o nabídkách jednotlivých pojišťoven, využijte některý ze specializovaných portálů – internetových porovnávačů pojistek. Porovnávač vám po zadání základních informací propočítá a srovná nejvýhodnější nabídky na trhu. „Z vyhledaných nabídek snadno zjistíte, která z nabízených pojišťoven je pro vás nejvýhodnější. Prostřednictvím porovnávače lze samozřejmě vybrané pojištění rovnou sjednat, a to za výhodných podmínek,“ uvedl Pavel Ronovský, ředitel portálu ČeskéPojištění.cz, který porovnává nabídky pojišťoven a pomáhá klientům s přechodem na výhodnější pojištění. „Dočasnou zelenou kartu dostane pojistník ihned e-mailem, originál pak obdrží poštou spolu s ostatními pojistnými dokumenty. Sjednané povinné ručení je tedy platné prakticky ihned,“ dodal Ronovský.

3. Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb
Základní asistenční službou je běžně odtah havarovaného auta do servisu. Nabídka pojišťoven je však mnohem pestřejší. Řidič by si měl vybírat tarif s takovými službami, které opravdu může využít. Stává se vám někdy, že neuhlídáte příslušnou kontrolku a dojde vám benzin? Potom si vyberte pojišťovnu, která nabízí dovoz pohonných hmot zdarma. K dalším službám patří třeba otevření auta se zabouchnutými klíčky, nastartování vozidla s vybitou baterií, oprava pneumatiky nebo ubytování posádky v místě nehody. Mnoho problémů vám ušetří také právní asistence a telefonické tlumočení při nehodě v cizině.

4. Zvažte doplňkové připojištění k povinnému ručení
Pojišťovny často nabízejí k povinnému ručení zvýhodněné připojištění. Typicky jde například o připojištění čelního skla, pojistku proti působení přírodních živlů, případně úrazové pojištění řidiče. Často jde o výhodné balíčky. Vždy je však třeba zvážit, zda není úspora jen zdánlivá a zda by se nevyplatilo pořídit připojištění zvlášť. V případě pochybností vám poradí pojišťovací makléř, nebo informační služba internetového porovnávače. Při sjednávání připojištění zvažte, zda doplňkovou službu skutečně využijete. Třeba připojištění proti střetu se zvěří sotva využije řidič, který jezdí jen ve městě.

5. Kdo jezdí bez nehod, ušetří
Při sjednávání povinného ručení by si každý motorista měl osvojit pojmy bonus a malus. Není za nimi nic záhadného. Bonus je sleva na pojistném, jejíž výše je závislá na délce trvání pojistné smlouvy a počtu pojistných událostí. Bonus si lze uchovat i při přechodu k jiné pojišťovně. Malus je přímým opakem bonusu. Představuje nárůst ceny v závislosti na počtu zaviněných pojistných událostí. „Podle statistik pojišťoven způsobí nejvíce nehod mladí a nezkušení řidiči. Pojišťovny proto začínají vycházet vstříc řidičům starším 35 let, kterým nabízí velmi zajímavé slevy. Zvýhodnění se mohou dočkat také obyvatelé menších měst, ve kterých je nižší provoz a riziko nehody je tedy menší,“ uvedl ředitel a předseda představenstva společnosti České pojištění a.s. Pavel Ronovský.


O porovnávači ČeskéPojištění.cz

ČeskéPojištění.cz je komplexní internetový porovnávač určený pro nejširší klientelu. Zákazníci zde najdou rozsáhlou nabídku pojistných produktů určených pro nejrůznější životní situace. Porovnávač ČeskéPojištění.cz jako první na českém trhu kombinuje online prodej pojistných produktů se sítí kamenných zastoupení budovaných formou franchisingu.


Kontakty

Pavel Ronovský
ředitel a předseda představenstva
České pojištění a.s.
pavel.ronovsky@ceskepojisteni.cz
mobil: +420 606 795 664

Roman Sznapka
produktový manažer
České pojištění a.s.
roman.sznapka@ceskepojisteni.cz
mobil: +420 604 705 077

Michal Doležel
PR & Marketing Manager
Lesensky.cz
dolezel@lesensky.cz
mobil: +420 608 054 696
Kontakt:

Petr Lesenský
pr@lesensky.cz
+420774743800


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 6. 11. 2011 23:16
Kategorie: Finance
Název zdroje: Petr Lesenský (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tým odborníků specializujících se na PR, média a marketing.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.