VYČŮRAT A HRÁT! VyšeHrátky 2011 začínají! | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


VYČŮRAT A HRÁT! VyšeHrátky 2011 začínají!


Od 5. do 11. září proběhne na pražském Vyšehradě již 8. ročník interaktivního festivalu pro děti a jejich rodiče, festival VyšeHrátky.

Letošní program VyšeHrátek vybízí k rozhovorům mezi VyšeHrátkami a Vámi, tvůrci a diváky, rodiči a dětmi. Ve vyšehrátkovstkém rozhovoru hledáme odlišné světy a společné hranice. Na dopravní komunikaci, po které se návštěvníci budou moci prohánět s vlastnoručně sestrojeným autem na zádech nebo s maskou na obličeji, se potkají s řadou nových i starších vyšehrátkovských objektů.

Festival otevře kapela Hm… 5. září interaktivním koncertem pro děti, který je inspirovaný českými básníky.

Novinkou letošního ročníku je program věnovaný nedožitým osmdesátým narozeninám výtvarníka Radka Pilaře, autora Večerníčka či výtvarné podoby Rumcajse.

Legendárního výtvarníka představujeme v interaktivním programu, ve kterém se každý může stát na chvíli malým Rádíkem Pilařem a nechat se oslovit jeho přebujelou imaginací v „Trenažéru Pilař“.
Letos poprvé vyzveme ke hře také dospělé. Ve spolupráci s občanským sdružením Velký vůz bude připravena metaforická šifrovací procházka „Křížem krážem Vyšehradem“.

Poslední novinkou letošního ročníku VyšeHrátek je divadelní soubor z Chicaga – Oracle Production, který bude historicky prvním zahraničním souborem festivalu.

Tak jako loni i letos se návštěvníci mohou těšit na stálice VyšeHrátek - víkendový minifestival pohádek, workshopy věnované animaci a výrobě fotoasambláže nebo na každovečerní Odpolední večerníčky aneb tatínci čtou pohádky svého srdce. VyšeHrátkovskými tatínky letos budou David Prachař, Tomáš Sedláček, Vlastimil Ježek, Jiří Dědeček a další.

Speciálním hostem festivalu bude soubor AUTOBUF se svým koncertem a představením.

A teď už nezbývá nic jiného než Vyčůrat a hrát! VyšeHrátky začínají !
Kontakt:

Salome Geregayová
propagace a PR
salome.vysehratky@gmail.com
www.vysehratky.cz
725551057


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 28. 8. 2011 12:53
Kategorie: Kultura
Název zdroje: festival VyšeHrátky (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
VyšeHrátky se pokouší propojit hru a umění s všestranným vzděláváním lidské bytosti. Kultivovat, ne jen povrchně zabavit. Vytváříme tvůrčí prostředí nejen pro děti, ale i pro rodiče. Nejsme odkladištěm pro zlobivé děti, nejsme dětským koutkem! Chceme, aby si u nás hrály celé rodiny. Naším cílem je poskytnout rodičům a jejich vzácným ratolestem témata k diskuzi. Nekopírujeme zábavu amerického typu, ale vytváříme program z témat české kultury a historie. Helloween jsou u nás Dušičky, Santa Claus bojuje s Ježíškem a 1.máj je lásky čas.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.