Všichni čeští reprezentanti ve sportovním aerobiku a fitness postoupili do semifinále | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Všichni čeští reprezentanti ve sportovním aerobiku a fitness postoupili do semifinále


Eindhoven (21. října 2010) – Všichni čeští seniorští reprezentanti ve sportovním aerobiku a fitness postoupili na mistrovství světa v nizozemském Eindhovenu z předkol do zítřejších semifinále. V individuálních kategoriích se nejlépe vedlo Janu Pochobradskému, který obsadil mezi muži druhé místo. O příčku níže skončila mezi ženami Denisa Barešová. Zbývající čtyři kategorie (páry, tříčlenná družstva, fitness aerobik a fitness step) ovládli Češi. Nejenže ve všech zvítězili, ale v párech a týmech kompletně obsadili pomyslné stupně vítězů.

Nejvytíženějšími českými seniorskými závodníky jsou právě Pochobradský a Tamara Jiříková. Oba startují v individuálních soutěžích a k tomu spolu tvoří pár. Pochobradský téměř celou sezonu laboruje se zraněným kolenem a proto předkola absolvuje s maximální opatrností. „Ano, šetřím se. Přece na ´place´nemohu nechat všechno hned první den. Koleno zatím drží, takže věřím, že se v obou kategoriích dostanu až do sobotních finále,“ uvedl Pochobradský a na otázku, na kolik procent cvičí v předkolech, odpověděl: „V individuálu na 60 procent, v páru na 75.“ Na to jeho partnerka Jiříková i nadsázkou kontrovala: „Tak to tě rozsekám. Já jedu na 150 procent.“ Společně tak pohlídali druhé místo za vítězným párem Veronika Šindelářová a Pavel Sirotek. „Psychicky nám takový výsledek pomůže,“ poznamenala Šindelářová a Sirotek doplnil: „Zároveň je to trochu zavazující. Někdy je lepší dotahovat než obhajovat.“ Krátce po skončení sestavy se ihned podívali na její záznam, aby odhalili chyby a okamžitě je korigovali. To je zcela opačný přístup než má třetí žena předkola, Denisa Barešová. „Já přesně vím, kde jsem kazila a na video se zásadně nedívám. Když, tak až po závodě, nikdy mezi jednotlivými koly,“ vysvětlila svou taktiku Barešová.

V týmech zcela jasně vykročily za obhajobou titulu loňské mistryně světa z Martinique Radka a Tereza Cihlářovy se Zuzanou Reissovou.
Výsledky MS ve sportovní aerobiku a fitness:
Předkolo - sportovní aerobik – dospělí – ženy-jednotlivci: 1. Rita Niemiová (Finsko), 2. Cassie Scullyová (Austrálie), 3. Denisa Barešová, … 5. Tamara Jiříková, 9. Karolína Svobodová (všechny ČR). Ze 26 účastnic předkola se 15 kvalifikovalo do semifinále, z něhož šest postoupí do finále. Ta jsou ve všech kategoriích šestičlenná.
Muži-jednotlivci: 1. Brenton Andreoli (Austrálie), 2. Jan Pochobradský (ČR), 3. Juuso Väisänen (Finsko), … 5. Daniel Komarov, 7. Robert Černý (oba ČR).
Páry: 1. Veronika Šindelářová, Pavel Sirotek, 2. Tamara Jiříková, Jan Pochobradský, 3. Klára Benešová, Filip Hrdlička (všichni ČR)
Tříčlenné týmy: 1. Radka a Tereza Cihlářovy, Zuzana Reissová, 2. Anna Pačesová, Markéta Linhartová, Sabina Horejcová, 3. Vojtěch Ešner, Gabriela Ziková, Jan Novosad (všichni ČR).
Fitness aerobik: 1. ČR - Scorpions Aerobic Dancers Kladno (M. Husáková, G. Husáková, Saidlová, Šmejkalová, Lansdorfová, Schoppelová, Kinzlová, Kadlecová, Koubová), 2. Austrálie – Synergy Fitness, 3. ČR – Fitness Center Hanky Šulcové (Chmelařová, Hrdličková, Čermáková, Jelínková, Kolářová, Pozníčková, Mielniková, Peisarová, Dostálová), … 5. ČR – Aerobic Team Veroniky Vrzbové (Novotná, Janoušková, Silová, Klepalová, Vavroňová, Řeháková, Pochylá, Dušková).
Step: 1. ČR – Oxygen Příbram (L. Chlebnová, D. Chlebnová, Kleinbauerová, Vöröšová, Svobodová, Mišjaková, Severová, Drobtíková), 2. Rusko – Grsuog Flamenko, 3. Rusko – Ssuace Samara).
Kontakt:

Jana Hubačová
manažerka
vzdelavani@csae.cz
777 668 213
271 746 626


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 21. 10. 2010 20:17
Kategorie: Sport
Název zdroje: Český svaz aerobiku (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Český svaz aerobiku je občanské sdružení, jehož cílem je rozvíjet rekreační formy aerobních forem cvičení a wellness aktivit obyvatelstva, podporovat mistrovské i nemistrovské soutěže a s tím spojené soutěžní a reprezentační aktivity na všech úrovních a pečovat o vzdělávání trenérů a instruktorů pro širokou veřejnost.
Je zástupcem ČR v organizaci FISAF s právem vysílat závodníky na mezinárodní závody a organizovat mistrovství Evropy i světa.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.