Vrátí se pojízdné prodejny na vesnice? | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Vrátí se pojízdné prodejny na vesnice?


Kolorit venkova dříve doplňovaly pojízdné prodejny, které pravidelně zajížděly jednou až dvakrát v týdnu do malých obcí a osad, tam kde v místě nebyl žádný obchod s potravinami. Ty však z našich vesnic postupně téměř vymizely a důchodcům nezbývá, než se spoléhat na cizí pomoc.

Pomocnou ruku nabízí nadační fond Firm4y – Senior, který přišel s projektem Karta pomoci, jehož výtěžek je určen právě k obnově pojízdných prodejen na našem venkově.

Co je to Karta pomoci?
Jedná se o kartičku s údaji o zdravotním stavu určenou široké veřejnosti od 15-ti let, která poskytuje držiteli jistotu v případě nehody, úrazu či zdravotních obtíží. Na rozdíl od jiných systémů, může jednoduše ukládat, editovat a mazat data o svém zdravotním stavu jen majitel karty a pracovník záchranného integrovaného systému (lékař, policista, hasič) má přístup pouze v krizových situacích.

A jak vlastně Karta pomoci v nečekaných případech funguje?
Pokud je Karta pomoci součástí osobních dokladů držitele, zjistí zasahující pracovník záchranného integrovaného systému rychle a jednoduše potřebné informace o jeho zdravotním stavu. Ať už se jedná o krevní skupinu, užívané léky, alergie, očkování nebo prodělané či probíhající nemoci. Tím se zrychlí potřebná pomoc ošetřované osoby a v krajním případě přispěje kartička k záchraně života. Nedílnou součástí jsou rovněž kontakty na domácího lékaře, osoby blízké a jiné důležité informace.

Kromě již zmíněné jistoty při zdravotních potížích mohou držitelé karty využívat slevy na zboží a služby u obchodních partnerů.

Jejím pořízením každý držitel podpoří také již zmíněný projekt znovuzavedení pojízdných prodejen na české vesnice. Více na www.nf-senior.cz
Kontakt:

Klára Jílková
předseda představenstva
nf-senior@email.cz
+420 222 506 712


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 21. 1. 2010 16:37
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: Nadační fond Firm4y - Senior (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Pomáhá seniorům v sociální, zdravotní a vzdělávací oblasti a je jejich partnerem na cestě k důstojnému stáří.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.