Volvo Bus Corporation - světový lídr hybridních technologií | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Volvo Bus Corporation - světový lídr hybridních technologií


Hybridní městský autobus VOLVO 7700 na veletrhu CZECHBUS. Zelené uvažování v dopravě by mělo být odpovědností každého z nás, jde přece o kvalitu našeho společného prostředí. Nové dopravní ekologické technologie jsou nezbytné nejen pro udržení kvality životního prostředí, ale také pro globální snižování pohonných hmot, které dosáhlo ve spotřebě svého maxima. Záleží jenom na nás, jak rychle se nám bude dařit spotřebu paliva v celosvětovém měřítku snižovat. Volvo je lídrem ve vývoji hybridních technologií pro autobusy, kde se mu úspěšně daří snížit spotřebu až o 35%, jak uvádí Radko Manda, zástupce společnosti Volvo Bus Corporation v České republice.

Uvádění ekologických technologií do praxe ve veřejné dopravě v Čechách je v porovnání s vyspělými evropskými zeměmi stále velmi vlažné. Volvo na podzimním veletrhu CZECHBUS v Praze představí znovu úspěšný model městského hybridního autobusu Volvo 7700. Autobus, který využívá hybridní paralelní technologii, jsme mohli spatřit poprvé před třemi lety. Nyní se již běžně dodává v sériovém provedení. Ve světovém měřítku prodala společnost Volvo Buses stovky těchto autobusů. V roce 2012 dojde k plnění dodávky šedesáti hybridních městských autobusů pro brazilské město Curitiba.

Systém Volvo s označením I-SAM je složen z kombinovaného startovacího motoru, elektromotoru, generátoru a elektronické řídící jednotky v kombinaci se vznětovým motorem, I-Shift převodovkou Volvo a lithium-iontové baterie. Předností je možnost vyřadit spalovací motor při odjezdu ze zastávky, ten se pak znovu automaticky sepne při rychlostech 15 – 20 km/h. Systém kombinace obou pohonů může fungovat samostatně nebo společně vždy v nejoptimálnějším režimu v podmínkách, které vyhodnocuje řídicí jednotka.

V expozici Volvo v pravém křídle Průmyslového paláce bude vystaven hybridní autobus určený k prodeji na českém trhu. Máme velkou naději, že i u nás se konečně pohnou ledy a dočkáme se flotil složených z ekologických autobusů.

Text: Zdeněk Nesveda
Foto: Volvo Bus Corporation

Fotografie v tiskové kvalitě na vyžádání
Kontakt:

Zdeněk Nesveda
redakce@praha-tip.cz
www.buspress.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 12. 10. 2011 22:35
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: Green Pear Tip s.r.o. (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.