Vodňanský, Skoumal, Burian a Dědeček vystoupí na jednom pódiu v Hradci Králové | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Vodňanský, Skoumal, Burian a Dědeček vystoupí na jednom pódiu v Hradci Králové


Ve středu 16. listopadu bude mít královéhradecká veřejnost jedinečnou a nevšední příležitost přivítat na prknech velkého sálu Adalbertina od 19 hodin dvě legendární dua písničkářů, vypravěčů a autorů v podobě Jana Vodňanského, Petra Skoumala, Jana Buriana a Jiřího Dědečka.

Bývalí partneři se spojili ve společném vystoupení již před lety, v roce 1989 v klubu Na Chmelnici, aby podpořili narůstající odpor k tehdejší vládě a přispěli tak svou troškou do mlýna ke změně režimu. Z uvedeného vystoupení zůstal záznam, který na 2 CD vydal v loňském roce Supraphon. Na památku onoho klíčového momentu i na oslavu vydaného zvukového snímku vzniklo na počátku letošního roku v pražském divadle Archa představení „Večírek rozpadlých dvojic“. Bylo zcela vyprodáno a publikum nechtělo čtveřici pustit z jeviště. Proto také pracovníci Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti přišli s námětem, že by se „Večírek“ mohl takto konat i v Hradci Králové.

Vystoupení čtveřice Burian, Dědeček, Vodňanský, Skoumal připomene mimořádnou předlistopadovou událost roku 1989, která se odehrála ve zmíněném klubu Na Chmelnici. Ve výjimečném pořadu se zde znovu sešla zaniklá nekonformní seskupení. Jan Burian, Jiří Dědeček (1972 – 1985), Jan Vodňanský a Petr Skoumal (1966 – 1981) tehdy kolektivně vytvořili komponovaný pořad, v němž se mísí recitace, dialogy a písně plné ironických jinotajů a sdělení odrážejících ducha doby.

Záznam kultovních „Večírků“ vyšel v loňském roce na 2CD, která zachycují i neopakovatelnou reakci publika a spontánní interakci s účinkujícími. Nyní však budeme mít v živém vystoupení znovu příležitost vrátit se o dvacet let nazpět do předrevolučního kvasu a nechat se překvapovat inteligentním slovním i pěveckým humorem a dramatickým napětím uměleckých dvojic, které si nadále rozumí přesto, že už spolu běžně nevystupují.

Zazní texty a písně, připomínající minulost, lze však očekávat i aktuální reakce na současnou jak v písních, tak i v básních a glosách. Zazní pravděpodobně i Vodňanského nejnovější krátké básně. Inovace se nevyhne ani těm dávným „klasickým“ dvoj a čtyřverším, které autor představí v novém kombinačním kontextu svého „Okénka recyklované poesie“. Máme se tedy vskutku nač těšit!

V rámci této akce bude možnost nákupu CD a rovněž knih z dílny vystupujících autorů. Vstupenky si lze zajistit v Informačních centrech Hradce Králové nebo na rezervačním systému www.HKpoint.cz.
Kontakt:

Ing. Petr Švihlík
petr.svihlik@adalbertinum.cz
http://www.adalbertinum.cz
723574052
495 514 722


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 10. 11. 2011 16:09
Kategorie: Kultura
Název zdroje: HRADECKÁ KULTURNÍ A VZDĚLÁVACÍ SPOLEČNOST s.r.o. (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.