Voda pro Prahu vytvořila z okolí Želivky „Sudety“. Teď to chtějí změnit | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Voda pro Prahu vytvořila z okolí Želivky „Sudety“. Teď to chtějí změnit


Ledeč n. Sázavou/Kožlí – V pondělí 21. července navštívil nově zvolený europoslanec Tomáš Zdechovský svou rodnou vesnici Kožlí a také Ledeč nad Sázavou. Se starostou Kožlí Václavem Husákem a starostou Ledče nad Sázavou Petrem Vaňkem řešili revitalizaci krajiny, která v současné době trpí kvůli zásobárně vody pro Prahu.

„Voda pro Prahu vytvořila z kdysi nejnavštěvovanějšího koutu Vysočiny území bez života. Lidé ztratili přirozenou vazbu a kvůli přehnaným opatřením v okolí Želivky je krajina jak v pohraničí,“ popisuje europoslanec Zdechovský po jednání se starosty. Želivka uměle rozdělila nejen krajinu na dvě části, ale přetrhala dlouholeté rodinné vazby.
„Například lidé v Kožlí bydlí na jedné straně přehrady a na druhé mají pole a lesy,“ komentoval aktuální situaci starosta obce Kožlí Václav Husák. Situaci jim komplikuje neexistující most přes Želivku, takže musí do svého lesa jezdit přes dvacet kilometrů.

Obnova rybníků a nové cyklostezky mají vrátit krajině ztracený život
Region skrývá obrovský potenciál cestovního ruchu, ale kvůli přehnaným opatřením, které na Želivce a v jejím okolí panují, mají místní velmi omezené možnosti. Kožlí je přirozeným prameništěm potoků, které se pak vlévají do Želivky.
„Chceme vybudovat rybníky a zaměřit se na ekoturistiku. To vše přinese nová pracovní místa a krajině to rozhodně neuškodí,“ říká starosta Kožlí Václav Husák a dodává, že s europoslancem Zdechovským řešili konkrétní postupy, jak do krajiny znovu vrátit život a přivést investory. Pro nové cyklostezky by se například daly využít staré silnice a cesty.

V Ledči mají zájem o rozvoj vzdělávání
I na radnici v Ledči přivítal starosta města Ledeč nad Sázavou Petr Vaněk s tím, že by město přivítalo spolupráci v oblasti vzdělávání. „Domluvili jsme se například na debatách pro studenty a možnostech pro studenty zdejších středních škol se podívat do Bruselu a Štrasburku,“ přiblížil europoslanec Tomáš Zdechovský.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 21. 7. 2014 14:41
Kategorie: Životní prostředí
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.