Vláda schválila úpravy jednacího řádu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Vláda schválila úpravy jednacího řádu


Předseda vlády může jmenovat státního tajemníka, který bude mít stejné kompetence jako současný vrchní ředitel sekce pro evropské záležitosti.

„V jednacím řádu se říká, že státní tajemník je zřizován primárně pro to, aby řídil jednání Vládního výboru pro Evropskou unii na pracovní úrovni, tedy na náměstskovské úrovni,“ vysvětlil na tiskové konferenci předseda vlády Petr Nečas.

„Státní tajemník nebude v žádném kontaktu s ministry, nebude nahrazovat jiného ministra. Je to pozice, která z hlediska organizačního řádu Úřadu vlády bude totožná s pozicí stávajícího vrchního ředitele sekce pro evropské záležitosti. Je to tedy jedna sloučená funkce a nezřizuje se jedno jediné tabulkové místo, není to jedna jediná nová kompetence, nenahrazuje nikoho, je to pouze popsání stávajícího stavu,“ dodal premiér.

Ve změněném jednacím řádu vlády není tedy napsáno nic, co by již nefungovalo v současnosti. „Tam není ani o milimetřík někomu cokoliv upíráno nebo posunovány nějaké pravomoci. Znění jednacího řádu popisuje stávající stav tak, jak to funguje,“ dodal předseda vlády. Formálně byla také v celém textu jednacího řádu vlády nahrazena funkce ministra pro evropské záležitosti, která dnes již neexistuje, předsedou vlády.

„Vláda jednoznačnou většinou schválila tuto změnu jednacího řádu, ta je platná a vláda se jí bude řídit,“ dodal premiér.

Změny v jednacím řádu vlády, které dnes na svém jednání schválila vláda, naleznete vyznačeny v přiloženém dokumentu.Kontakt:

Jan Osúch
tiskový mluvčí vlády
osuch.jan@vlada.cz
773 692 234
224 002 058


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 31. 8. 2011 15:49
Kategorie: Politika
Název zdroje: Úřad vlády ČR (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Úřad vlády České republiky je ústředním orgánem státní správy. Úřad plní úkoly spojené s odborným, organizačním a technickým zabezpečením činnosti vlády České republiky a jejích orgánů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.