Vláda schválila nová pravidla pro podporu kinematografie | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Vláda schválila nová pravidla pro podporu kinematografie


Na financování české kinematografie by se v budoucnu měly podílet všechny subjekty, jejichž podnikání je spojeno se zpřístupňováním kinematografických děl. Počítá s tím návrh zákona o audiovizuálních dílech a podpoře kinematografie, který schválila vláda.

Důvodem předložení nové právní úpravy je především to, že stávající zákony plně nereflektují nové technologie výroby a distribuci děl, trpí pojmovou nepřesností a administrativním zatěžováním podnikatelů.

„Cílem je vytvořit pouze jeden zákon, se zapracováním současných zkušeností z oblasti audiovizuální a kinematografické tvorby. Zákon současně precizuje postavení a činnost Národního filmového archivu a Státního fondu kinematografie,“ řekl na tiskové konferenci premiér Petr Nečas.

Dochází také ke změně v oblasti financování. Státní fond pro podporu a rozvoj české kinematografie například nyní dostává korunu z každé prodané vstupenky do kina, nově by to mělo být jedno procento z ceny vstupenky.

Subjekty, které by se na financování fondu podílely, by podle návrhu zároveň mohly u fondu žádat o podporu, jejich zástupci by byli voleni do jeho výboru. Tento model vychází z Koncepce podpory a rozvoje české kinematografie, kterou vláda schválila už v prosinci 2010.

Zákon se nijak nedotýká pobídek pro filmový průmysl, ani nemá nic společného s dokumentem ACTA či jinou kontrolou a omezením internetu. Nový zákon o audiovizi má nahradit dosavadní právní normy ze začátku 90. let.Kontakt:

Jan Osúch
tiskový mluvčí vlády
osuch.jan@vlada.cz
773 692 234
224 002 058


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 29. 2. 2012 13:55
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: Úřad vlády ČR (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Úřad vlády České republiky je ústředním orgánem státní správy. Úřad plní úkoly spojené s odborným, organizačním a technickým zabezpečením činnosti vlády České republiky a jejích orgánů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.