Vláda pozastavuje ratifikaci dohody ACTA | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Vláda pozastavuje ratifikaci dohody ACTA


Vláda podle premiéra pozastaví ratifikační proces Obchodní dohody proti padělatelství ACTA. Možné reálné dopady této mezinárodní smlouvy chystá podle premiéra Petra Nečase vláda ještě analyzovat.

„Nechceme v žádném případě připustit situaci, kdy by nějakým způsobem byly ohroženy občanské svobody a svobodný přístup k informacím. Takže ratifikační proces ke smlouvě ACTA bude pozastaven a znovu to podrobíme analýzám,“ říká premiér, který trvá na posouzení odborníků. „Vyžádáme si i nezávislé posudky, musíme se podívat na to, co by to obnášelo v reálném životě,“ uvedl.

„Chci zdůraznit, že nikdy ani omylem v ČR nehrozily nějaké kontroly laptopů na hranicích, monitorování uživatelů internetu, nějaké filtrace a podobně. To nehrozilo nikdy ani na okamžik,“ prohlásil v pondělí premiér Nečas.

K mezinárodní smlouvě ACTA, jejímž cílem je vytvoření pravidel pro posílení dodržování práv k intelektuálnímu vlastnictví, tedy boj proti šíření nelegálních kopií a padělků, se spolu z další více než dvacítkou zemí Evropské unie připojila v lednu i Česká republika.

Hackerské útoky mají kriminální charakter, míní Nečas

Smlouva má řadu odpůrců nejen v Česku, ale i ve světě. V poslední době se v této souvislosti objevilo také několik hackerských útoků například na internetové stránky vlády, Poslanecké sněmovny, Občanské demokratické strany či některé instituce.

„Tady se ukazuje, že se nejedná o nějakou svobodu internetu, ale v podstatě o protizákonné aktivity, které mají kriminální charakter,“ komentoval v pondělí útoky na webové stránky ODS premiér Petr Nečas.Kontakt:

Jan Osúch
tiskový mluvčí vlády
osuch.jan@vlada.cz
773 692 234
224 002 058


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 6. 2. 2012 16:44
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: Úřad vlády ČR (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Úřad vlády České republiky je ústředním orgánem státní správy. Úřad plní úkoly spojené s odborným, organizačním a technickým zabezpečením činnosti vlády České republiky a jejích orgánů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.