Vinaři zachraňují historické sklepy. Turisté o ně mají zájem | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Vinaři zachraňují historické sklepy. Turisté o ně mají zájem


Brno – Jižní Morava je krajem vinných sklepů. Mnohé jsou staré přes tři sta let a na stěnách jsou cenné historické malby. Vinaři se proto pouští do náročných oprav, aby je zachovali. Reagují tak na současný trend, kdy lidé stále více vyrážejí na cesty po vinných sklepích a dávají jim přednost před hrady a zámky.

„Hitem letošní turistické sezóny je cestování po vinných sklepích jižní Moravy. Těch jsou zde desítky a mnohé jsou historicky velmi cenné a jejich původ spadá hluboko do historie. Lidé jsou přesyceni návštěvami zámků a hradů, hledají další zajímavé věci. Vinné sklepy spojují historii, tradici výroby vína a také ochutnávky,“ komentuje současný stav generální ředitel Vinium Velké Pavlovice Karel Lyčka a dodává, že letos otevřely v Pavlovicích také nově zrekonstruovaný historický sklep.
Křížový sklep ve Velkých Pavlovicích pochází z roku 1936, kdy jej místní vinaři postavili pro uchování a dozrávání svých vín. V padesátých letech byly do sklepa vsazeny betonové nádrže, tím byl sklep poničený a znehodnocený. „Celková oprava vyšla na tři miliony korun. Bylo to náročné, chtěli jsme, aby sklep získal svoji původní podobu. Podařilo se nám ho zachránit a letos v květnu ho otevřít pro veřejnost,“ vysvětluje Lyčka. Sklep je dlouhý dvacet dva metrů a široký devět metrů. Velkopavlovický sklep se tak od letoška řadí k dalším turistickým cílům jižní Moravy.
Vinaři zachraňují sklepy po celé jižní Moravě. Podle nich je to dědictví předků a historie regionu, o kterou je třeba pečovat. Nádherné historické prostory pak otevírají turistům. „Máme v plánu ve sklepě pořádat například výstavy. Je to zajímavé prostředí s nezapomenutelnou atmosférou,“ nastínila Ladislava Antálková z Vinium Velké Pavlovice.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 26. 5. 2011 10:50
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.