Víc jak polovina Čechů je pro vyšší trest za nebezpečné pronásledování | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Víc jak polovina Čechů je pro vyšší trest za nebezpečné pronásledování


Hradec Králové/Olomouc – V nejbližších týdnech bude parlament projednávat novelu, která zvyšuje postihy za tzv. stalking, nebo-li nebezpečné pronásledování. Z aktuálního říjnového průzkumu vyplývá, že přes šedesát procent lidí je pro vyšší tresty za toto nebezpečné chování.

„Šedesát jedna procent Čechů se v posledním výzkumu vyjádřila, že je pro zvýšení sankcí za stalking. Dvacet tři procent respondentů uvedlo, že neví, nebo že jim to je jedno a zbylých šestnáct procent se vyjádřilo záporně, tedy, že nejsou pro zvýšení trestů pro stalkery,“ popisuje výsledky Tomáš Zdechovský z agentury Commservis.com, která se dlouhodobě zabývá výzkumem společenských témat.
Parlament České republiky bude v nejbližších týdnech projednávat novelu, která právě počítá se zvýšením trestů pro pachatele tohoto trestného činu. Stalking je velmi rozšířený problém, který řeší mnohé poradny, psychologové a také policie. Podle odborníků je u nás situace horší než v zahraničí. Říjnového průzkumu se zúčastnilo 1062 respondentů.

Novela by měla zvýšit sankce za stalking
Novela zákona upravuje základní podmínku pro určení, zda se jedná o stalking, nebo ne. V současné době musí jednání stalkera vzbuzovat důvodné obavy o život a zdraví oběti. Návrh novely počítá s tím, že stalking se týká také omezení oběti v jejím obvyklém způsobu života. Už tento způsob obtěžování by měl být důvod k zahájení trestního stíhání. Další změnou je zvýšení základní trestní sazby za stalking na dvojnásobek, tedy až na dva roky nepodmíněného vězení.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 11. 10. 2011 10:20
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.