Veřejnost bude vybírat vítěze Ceny Purpurové srdce | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Veřejnost bude vybírat vítěze Ceny Purpurové srdce


Občanské sdružení Nedoklubko a Česká neonatologická společnost dnes odstartovaly hlasování o vítěze ceny Purpurové srdce v kategorii Osobnost široké veřejnosti. Tato kategorie je jednou z celkem čtyř, v nichž budou oceněni lidé, kteří se snaží nedonošeným dětem zjednodušit start do života. Vítězové převezmou svá ocenění 14. listopadu v Praze v Primátorské rezidenci v rámci oslav Mezinárodního dne předčasně narozených dětí.

Ročně se v celém světě narodí více než 13 milionů dětí předčasně, tzn. dříve než ve 37. týdnu těhotenství. V ČR se vloni před tímto termínem narodilo více než 9000 dětí, v průměru každé osmé dítě. „ V každé školní třídě se tak mohou sejít dvě až tři děti, které první týdny ,vyrůstaly´ v plexisklové skříňce a ne v rodičovské náruči,“ říká Klára Csirková, ředitelka o.s. Nedoklubko.

Česká republika se stále řadí mezi špičky v péči o předčasně narozené děti. Cena Purpurové srdce má za cíl odměnit ty, kteří se na záchraně tisíců dětí podílejí s výbornými výsledky, a upozornit společnost na obor neonatologie a problematiku předčasného porodu. Ceny budou předány již druhým rokem u příležitosti oslav Mezinárodního dne předčasně narozených dětí, který se slaví 17. listopadu. Purpurová srdce budou rozdána čtyři, a to v těchto kategoriích:

Osobnost široké veřejnosti – ze dvanácti kandidátů (viz přílohu) si i může široká veřejnost zvolit svého favorita. Pro rodiče, kterým daný lékař či zdravotní sestřička pomáhali miminko zachránit, může být hlasování určitým způsobem poděkování a ocenění práce tohoto jednotlivce či celého kolektivu.

Osobnost České neonatologické společnosti – vítězem loňského ročníku byl prof. MUDr. Miloš Velemínský, CSc., Dr.h.c., děkan Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity. O svém ocenění pro MF Dnes řekl: „Purpurové srdce se stříbrnou slzou bude mít v mém domě čestné místo. Ta slza symbolizuje všechny slzy, prolité rodinou nedonošeného dítěte, slzy dobré i zlé, radosti i žalu. Všechny jsem viděl v očích maminek.“

Osobnost Nedoklubka – vítězem loňského ročníku se stala MUDr. Magdalena Chvílová-Weberová.

Osobnost veřejného života – vítězkou loňského ročníku se stala Božena Jirků, předsedkyně Charty 77.

Součástí oslav Mezinárodního dne předčasně narozených dětí bude konference pro zdravotníky i laiky na témata věnovaná předčasnému narození a komunikaci mezi zdravotníky a rodiči. Letošní ročník proběhne pod záštitou poslankyně PSP ČR Lenky Kohoutové, náměstka primátora Hlavního města Prahy Mgr. Ivana Kabického a Všeobecné zdravotní pojišťovny. Generálním partnerem projektu je společnost Abbott Laboratories s.r.o. Mediálními partnery jsou nakladatelství Portál a časopis Motol -In.

Fotografie z loňského předávání cen lze zhlédnout stránkách Purpurového srdce www.purpurovesrdce.cz. Více fotografií můžete nalézt i na stránkách Nedoklubka www.nedoklubko.cz.Kontakt:

Jitka Pourová
vedoucí marketingu
pourova@portal.cz
724 635 671
283 028 503


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 17. 10. 2011 12:44
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Portál, s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Knižní a časopisecké nakladatelství. Vydává odbornou literaturu (obory: psychologie, pedagogika, sociální práce, politologie, média, antropologie ad.), populárně naučné knihy, beletrii, rozhovory, dětskou literaturu, rádce pro rodiče aj. Vydává rovněž čtyři časopisy - měsíčníky Psychologie dnes, Děti a my, Rodina a škola, Informatorium 3-8. Pořádá semináře pro pedagogy (akreditace MŠMT) a kurzy pro rodiče.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.