Vědci z hradecké neurolaboratoře slavili úspěch v Rakousku | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Vědci z hradecké neurolaboratoře slavili úspěch v Rakousku


Praha/Hradec Králové/Třebíč - Tým českých vědců z královéhradecké neurolaboratoře Commservis.com slaví jeden úspěch za druhým. Před několika týdny úspěšně prezentoval svůj pětiletý výzkum v oblasti tréninku mozku šéfům vzdělávacích agentur z Evropy v rakouském St. Poeltenu, pak na mezinárodní bezpečnostní konferenci v Praze a před dvěma týdny na mezinárodní konferenci v Senci na Slovensku.

„Mezi manažery nejvíce zaujaly naše projekty v oblasti výzkumu mozku a rozvoje kognitivních schopností například sportovců, policistů nebo manažerů. Máme tam prokazatelné výsledky,“ popisuje reakce odborné veřejnosti na výzkumy neurolaboratoře Commservis.com její šéf Tomáš Zdechovský.
„Zájem o dlouhodobý trénink mozku projevili jako první sportovci, kteří se snaží zvládnout náročné stresové situace v lize nebo například na olympiádě nebo mistrovstvích světa. V současné době jsme uzavřeli spolupráci s prvoligovými basketbalisty Pardubic,“ dodává Zdechovský.

Nejvíce zaujala mozkostřelba

Nejvíce zaujal trenažér pro ostřelovače a sportovní střelce nazvaný mozkostřelba simulující soustředění mozku v době výstřelu, autodráha ovládaná mozkem odbourávající stres nebo kvadrokoptéra (helikoptéra se čtyřmi rotory), kterou ovládá pouze lidský mozek a hlava.
„Lidský mozek se dá trénovat v jakémkoliv věku. Například po pěti měsících tréninku paměti si lidé i po sedmdesátce dokážou zapamatovat čtyřiačtyřicet věcí z padesáti. Sestavili jsme i tréninkový program pro lidi po mrtvici, který může pomoci v mentální rekonvalescenci,“ vysvětluje vedoucí týmu Zdechovský.

Zájem o výsledky výzkumu mají z USA, Ruska a Číny

O výzkumy vědců z České republiky mají zájem z celého světa. V Hradci Králové tak do dnešního dne natáčelo pět štábů zahraničních televizí z celého světa a desítky odborníků v oblasti neuropsychologie a sportovního koučinku.
„Největší zájem o naše metody a přístroje je z Ruska, Izraele, Číny, Rakouska a Spojených států amerických. Poslední zájemci se pak ozvali z Japonska a Brazílie,“ prozrazuje manažerka projektu Eva Fruhwirtová. Vědci z Hradce Králové teď připravují ve spolupráci s lékaři trénink pro vojáky, policisty a sportovce.
Neurolaboratoř Commservis.com vznikla v roce 2009 v Hradci Králové. Od roku 2010 spolupracuje s Ivanem Pilným, bývalým šéfem společnosti Microsoft. Trénují se v ní sportovci, manažeři a členové bezpečnostních služeb. Spolupracuje s řadou klinických pracovišť po celém světě.

Odkaz na reportáž v hlavním zpravodajství ruské televize R1
http://www.1tv.ru/news/techno/217583
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 8. 11. 2012 8:32
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.