Ve Zlíně byl zahájen inovační výzkum akumulátorových baterií | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Ve Zlíně byl zahájen inovační výzkum akumulátorových baterií


Zlín – Zlínský region se stane díky společnosti fgFORTE a Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně centrem pro výzkum baterií. Unikátní spolupráce těchto subjektů totiž nastartovala výzkum na poli vodivých polymerů v oblasti průmyslových akumulátorů. Cílem tohoto výzkumu je nejen prodloužení životnosti akumulátorové baterie beze ztráty technických parametrů, ale také šetrnější dopad na životní prostředí. Díky velkému přínosu projektu společnost fgFORTE získala inovační grant z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

„Ve spolupráci s výzkumníky a studenty z Centra polymerních systémů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně za podpory inovačního grantu z fondu Evropské unie a Zlínského kraje připravujeme inovaci akumulátorové baterie, aby došlo k prodloužení její životnosti, respektive počtu cyklů nabití a vybití, aniž by došlo k jejímu technickému poškození,“ představuje výzkum jednatel společnosti fgFORTE Pavel Fišer
„Technické zlepšení budeme hledat pomocí aplikace vodivých, popřípadě i nevodivých, polymerů. Nejdříve provedeme laboratorní studie proveditelnosti technického zlepšení olověných akumulátorů pomocí vodivých polymerů a poté zahájíme testování,“ přibližuje průběh výzkumu Fišer.
„Tato práce je pro nás zajímavá nejen svým bezprostředním dopadem na praxi a užitkem, který by mohla přinést, ale bude mít také přesah do základního výzkumu, protože nám umožní lépe porozumět elektrochemickým vlastnostem polymerů. Uplatní se i nanotechnologie,“ dodává docent Kuřítka z Centra polymerních materiálů.

Nové baterie budou šetrnější k životnímu prostředí
Olověné akumulátory doposud představují nejekonomičtější způsob skladování energie. Navíc byl zdárně vyřešen jejich základní ekologický problém, a to prostřednictvím jejich recyklace. Klíčovým problémem ale zůstává životnost takových baterií.
„Inovačním záměrem projektu je na základě poptávky na trhu vyvinout způsob,jak zlepšit životnosti baterií z olověných akumulátorů, které v současné době vyrábíme ve Zlínském kraji a prodáváme nejen po celé České republice, ale i v zahraničí. Pokud bude výzkum úspěšný, dojde k postupnému snížení výroby starého typu baterií, což bude mít pozitivní vliv na životní prostředí,“ uzavírá Pavel Fišer.







Kontakt:

Markéta Fixová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 12. 8. 2014 14:05
Kategorie: Energetika a průmysl
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.