Ve Švýcarsku budou VIP slavit 40 let existence legendárních Queen a pětašedesátiny Freddieho. Zahrají jim k tomu Češi | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Ve Švýcarsku budou VIP slavit 40 let existence legendárních Queen a pětašedesátiny Freddieho. Zahrají jim k tomu Češi


Česká kapela PIRATE SWING Band si ve swingovém duchu pohrává s rockem a popem. Její videa na YouTube jí vynesly angažmá pod hlavičkou samotných Queen. „Sort of Frank Sinatra /Michael Bublé meets Queen“, píše o nich na svém webu kytarista Queen, Brian May.

Skupina, soustředěná kolem zpěváka Jiřího Ševčíka, sólisty big bandu Felixe Slováčka, na sebe poprvé upozornila pirátským koncertem na střeše v centru Pardubic. Neohlášené vystoupení způsobilo poprask a zájem policie, video z ní však zaujalo hudebního kritika a někdejšího Mercuryho osobního tajemníka, Petera Freestonea. Ten kapele nabídl možnost, zahrát si na oslavě nedožitých zpěvákových narozenin ve švýcarském Montreux, právě tam totiž Mercury pobýval a Queen natáčeli svá alba. Tato velká příležitost však měla nesnadné zadání: nacvičit hodinový program složený výhradně z vlastních původních swingových aranží Mercuryho skladeb, o což se ještě nikdo ani nepokusil. Češi překvapivě tendrem nejenže prošli, ale nakonec se oficiálně stali dokonce hlavními účinkujícími třídenní oslavy s tisícovkou pozvaných VIP hostů (David Bowie, Phil Collins, Shania Twain, Bill Gates, Freddieho maminka a sestra…). Čím jsou tihle Češi tak vyjímeční? Freestone k tomu říká: „Měl jsem možnost navštívit několik jejich koncertů a pokaždé mi chvílemi příjemně naskakovala husí kůže. Dělají zkrátka všechno jinak, než ostatní, jsou sví. V jejich podání mě okouzlil nejen klasický swing, ale především vtipné swing-jazzové úpravy hitů Michaela Jacksona, Madonny, Bon Joviho a dalších. Neslyšel jsem, že by se v Evropě kromě nich této „disciplíně“ kdokoli věnoval. Jsou velmi přesvědčiví, mají charisma a je na nich vidět, že tím žijí a baví je to. A tohle všechno se počítá. Nemohu sice mluvit za členy Queen, ale snad jsou potěšeni i oni, protože se o Jiřím a jeho kapele zmiňuje jak oficiální web skupiny, tak i stránky Briana Maye…“.
3. září od 22:00 se tedy PIRATE SWING Band představí publiku z třinácti zemí a objektivům kamer z celého světa. „Je to pro nás obrovská čest, ale ještě větší závazek. V publiku se objeví hudební legendy, na nichž jsme vyrůstali, bereme to tedy opravdu vážně. Je to jako sen“, říká zpěvák Jiří Ševčík. Právě jemu média dala nálepku „Rocky Balboa českého swingu“ a zdá se, že podobný názor má i management queenovské oslavy: „Myslím si, že tahle kapela a její zpěvák jsou rozhodně objevem a zaslouží si širší zviditelnění, mají nezanedbatelné šance. Myslím, že Freddie by byl velmi šťastný, kdyby slyšel, jak si Češi skvěle poradili s nelehkými skladbami Queen a dali jim nový, swingový rozměr“, dodává Peter Freestone.
Kontakt:

Jiří Ševčík
p.r. manager
sevcik@artstorm.cz
www.jirisevcik.com
602 742 870


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 15. 8. 2011 18:22
Kategorie: Kultura
Název zdroje: ART STORM CZ, s.r.o. (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
P.r. agentura, produkční společnost.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.