Vážení senátoři, vrácení mateřské na loňskou úroveň je třeba podpořit | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Vážení senátoři, vrácení mateřské na loňskou úroveň je třeba podpořit


Březnová schůze Senátu České republiky bude mít na programu mimo jiné hlasování o vrácení mateřské na původní výši. Jelikož mají v Senátu většinu zástupci pravicových stran, vážně hrozí, že návrh zákona nebude přijat a vrátí se zpět na půdu Poslanecké sněmovny.

Pardubice – 8. března 2010

„Věřím, že převážně pravicoví senátoři pochopí, že je nutnost vrátit mateřskou na loňskou úroveň. Je jasné, že je nutné si utáhnout opasky v době krize, ale není možné tak činit na úkor budoucí generace,“ uvedl Jiří Komárek, jež bude kandidovat za ČSSD v podzimních senátních volbách. S důsledky nepříznivého vývoje populační křivky se totiž setkáváme nejen v Pardubicích, ale i v celém Pardubickém kraji. „V uvozovkách řečeno – na jednu stranu brečíme, že je nutné zavírat třídy, na druhou stranu však vidíme mizernou snahu zvláště pravicových stran pomoci matkám a motivovat je k rodičovství,“ uvedl Jiří Komárek a připomněl tak faktickou situaci, kde řada středních a základních škol trpí nedostatkem žáků.

Jak pardubická ČSSD na podzim minulého roku upozornila, situace v mateřských školách je opačná, ale ukazuje na základní chyby dosavadní vládnoucí koalice jak při vedení města, tak i kraje v minulých volebních obdobích. „Na jedné straně vidíme, že máme nedostatek míst v mateřských školách, na druhé však jsme svědky toho, že střední školy otevírají třídy i s polovinou jejich kapacity. Toto říká jediné – dosavadní vládnoucí koalice naprosto podcenily demografický vývoj, a jak vidíme i v Poslanecké sněmovně, podceňování neskončilo jen za branami našeho kraje,“ řekl Jiří Komárek, kandidát na senátora.

Vzhledem ke stárnutí populace je nezbytné motivovat mladé lidi k zakládání vícečetných rodin. „Musí nastat změna v chování vlády, poslanců i senátorů k mladým lidem. Naše strana dlouhodobě prosazuje např. startovací byty, novomanželské půjčky a další stimuly, které by měly přispět k nastartování baby boomu. Pokud však pravicové strany vzaly maminkám tisíce korun na mateřské, naprosto jim zpřetrhaly plány, se kterými počítaly v době početí. A to se musí změnit,“ uvedl Jiří Komárek a poukázal také na chování pardubické radnice k mladým lidem. Vždyť v již nastaveném procesu pokračování privatizace městských bytů není ani zmínka o potřebě výstavby startovacích bytů z prostředků získaných prodejem městských bytů do rozpočtu města.

Jiří Komárek
zastupitel ÚMO Pardubice I
kandidát do Senátu Parlamentu ČR ve volebním obvodu č. 43
Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 8. 3. 2010 15:41
Kategorie: Politika
Název zdroje: ČSSD MO Zelené předměstí, Pardubice (ověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.