Vaše domény nyní v bezpečí! | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Vaše domény nyní v bezpečí!


(28. 6. 2011, Brno) Společnost ONEsolution, která provozuje webhostingové služby pod značkou ONEbit.cz, v těchto dnech zvyšuje zabezpečení klientských domén na DNS serverech systémem DNSSEC. Ten po úspěšném a dlouhodobém testování nyní nasazuje do provozu. ONEbit.cz tak splňuje vysoké požadavky svých 13 000 klientů na stabilitu, rychlost a především bezpečnost přenosu dat.

Funkčnost internetu a domén je na DNS systémech zcela závislá, jelikož se pomocí DNS překládají doménové názvy na odpovídající IP adresy a naopak. Výpadek DNS znamená, že se uživatel internetu nebude moci připojit na některé webové stránky, odesílat a přijímat poštu, vyhledávače přestanou doménu indexovat apod. U DNS serverů, které nejsou zabezpečeny systémem DNSSEC, navíc hrozí možnost podvržení obsahu webových stránek.

Společnost ONEsolution, jako jedna z mála IT společností na českém trhu, nyní nasazuje rozšíření DNS systému doménových jmen s názvem DNSSEC, které zvyšuje celkovou bezpečnost. „Celý proces příprav na zavedení systému byl dlouhý
a náročný. Nemůžeme si dovolit žádnou chybu. Vždy se snažíme našim klientům poskytnout kvalitní a bezpečné služby, což obnáší i dlouhé testování všech produktů“, uvedl Ing. Petr Benešovský, jednatel společnosti. Co to pro klienty společnosti znamená? Data, která z DNS uživatel získá jsou digitálně podepsána a uživatel má jistotu, že jsou úplná, poskytnuta správným zdrojem a při přenosu nebyla nijak porušena či pozměněna. Jednoduše řečeno získaná data budou zcela důvěryhodná. „V první fázi, která již byla spuštěna, postupně dojde k zabezpečení více než 5 000 .cz a .eu domén a jejich počet stále narůstá“, doplnil Benešovský.Kontakt:

Petr Benešovský
jednatel
pr@onesolution.cz
www.onesolution.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 28. 6. 2011 20:27
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: ONEsolution s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Společnost ONEsolution s.r.o. působí na trhu od roku 2006. Provozuje služby webhostingu pod značkou ONEbit.cz. Jedná se o rychle se rozvíjející společnost, které má více než 13 000 klientů a jejich počet stále narůstá. Důraz je kladen na kvalitu poskytovaných služeb a dlouhodobou spokojenost klientů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.