Vánoční setkání s Evou Pilarovou v Písecké bráně | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Vánoční setkání s Evou Pilarovou v Písecké bráně


V sobotu 17. 12. 2011 v 17 hodin vystoupí v Písecké bráně Eva Pilarová. Vánoční setkání s první dámou českého swingu patří již tradičně k adventnímu programu v krásném prostředí této historické stavby, možná i proto, že to sem ze svého bydliště má Eva Pilarová opravdu kousek.

Praha 6 se stala jejím domovem už před mnoha lety a v loňském roce ji starosta této městské části udělil čestné občanství. Přijďte si poslechnout vánoční vyprávění a úžasný zpěv legendy české populární hudby za doprovodu klavíristy Milana Dvořáka. Vstup je zdarma.

www.piseckabrana.cz
-------------------------------------------------------
Eva Pilarová zahájila svou kariéru na samém počátku 60. let v divadlech Rokoko a Semafor. Vydala desítky alb a nazpívala řadu nezapomenutelných písní jak sólově, tak v duu s Waldemarem Matuškou, Karlem Gottem či Jiřím Suchým. Objevila se I v několika filmech, z těm nejznámějším patří Kdyby tisíc klarinetů (1963) a Zločin v šantánu (1967). Získala mj. tři Zlaté slavíky, vyhrála Zlatou lyru v Bratislavě či Grand Prix v Sopotech. 28. října 2009 obdržela z rukou prezidenta České republiky Medaili I.stupně za zásluhy o stát v oblasti kultury. V současné době vystupuje především za doprovodu kapely vynikajícího jazzového kontrabasisty Víta Fialy, kterého doplňují Milan Dvořák na klavír, Miloš Bílek na saxofon a klarinet a Ivan Dominák na bicí nástroje. Její letošní vánoční galakoncert v Divadle Hybernia, kam pozvala celou řadu hostů, natáčela Česká televize.

www.evapilarova.czKontakt:

lida@exvoto.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 16. 12. 2011 10:57
Kategorie: Kultura
Název zdroje: ex voto, spol. s r. o. (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.